سازمان جهانی بهداشت: کرونا به‌دلیل سیاست‌زدگی تشدید شده است

تهران –ایرنا– سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه اعلام کرد که بیماری همه‌گیر کووید – ۱۹ به‌واسطه سیاست‌زدگی تشدید شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز از دوبی، «تدروس آدهانوم» مدیرکل سازمان جهانی بهداشت که در یک نشست مجازی سخن می گفت، به این مساله اشاره کرد.

سازمان جهانی بهداشت همچنین اعلام کرد که روز یکشنبه بیشترین موارد ابتلا به ویروس کرونا در یک روز واحد گزارش شد به طوری که بیش از ۱۸۳ هزار مورد ابتلا در سراسر جهان ظرف ۲۴ ساعت به ثبت رسید.

آدهانوم گفت که کرونا همچنان رو به وخامت است و تاثیرات آن برای دههها احساس خواهد شد.

وی تاکید کرد که بزرگترین تهدید پیش روی جهان، خود ویروس نیست، بلکه فقدان همبستگی و رهبری جهانی است. وی افزود: نمی توانیم این بیماری همه گیر را در جهانی دارای اختلاف شکست دهیم.

آدهانوم گفت: سیاست زدگی این بیماری همه گیر، آن را تشدید کرده است و هیچ یک از ما در امان نیستیم تا وقتی که همه ما در امان باشیم.
مدیرکل سازمان جهانی بهداشت افزود: همه می دانیم که این بیماری همه گیر، چیزی بیش از یک بحران سلامت است و بحران اقتصادی، اجتماعی و در بسیاری از کشورها یک بحران سیاسی محسوب می شود.

تاکنون ۹ میلیون و ۶۷ هزار و ۸۲۴ نفر در جهان به کرونا مبتلا شده اند که آمریکا با ۲ میلیون و ۳۵۶ هزار و ۷۱۵ نفر همچنان در صدر این فهرست قرار دارد. در مجموع ۴۷۱ هزار و ۴۰ نفر در سراسر جهان براثر ابتلا به کووید – ۱۹ جان باخته و چهار میلیون و ۸۵۰ هزار و ۷۱۸ نفر بهبود یافته اند.

ویروس کرونا موسوم به «کووید - ۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر ۹۸) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه ۲۱ اسفند ماه ۹۸ در کنفرانسی خبری تاکید کرد که اگرچه واژه «همه‌گیر» (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد، اما ارزیابی‌های این سازمان ویروس کرونا را «همه‌گیر جهانی» شناسایی و اعلام می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =