اخبار کوتاه از نیروی انتظامی استان قزوین

قزوین - ایرنا - فرمانده انتظامی قزوین از کشف ۷۳۰ قلم انواع کالای خارجی قاچاق به ارزش تقریبی ۲ میلیارد ریال در این استان خبر داد.

سردار مهدی حاجیان روز دوشنبه اظهار داشت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا، شب گذشته ماموران گشت اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی قزوین در عوارضی زنجان - قزوین یک دستگاه کامیونت بادسان را برای بررسی مدارک متوقف کردند.

وی ادامه داد: ماموران پلیس در بازرسی از این خودروی متوقف شده ۷۳۰ قلم کالای خارجی قاچاق شامل انواع بلورجات، لوازم برقی خانگی، لوازم آشپزخانه و تجهیزات رایانهای فاقد اسناد و مدارک مثبت گمرکی بود را کشف و در این رابطه ۲ متهم نیز دستگیر شدند.

سردار حاجیان، ارزش تقریبی محموله توقیف شده را برابر نظر کارشناسان ۲ میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: قاچاق کالا یکی از مهمترین عوامل ایجاد مشکلات اقتصادی و افزایش مشاغل کاذب در جامعه محسوب شده که باید با آگاهی بخشی به مردم و مبارزه هدفمند با این پدیده شوم اقتصادی قدم‌های مفید و موثری در جهت کاهش آثار منفی آن در جامعه و حمایت از تولید کنندگان داخلی برداریم.

واژگونی وانت پیکان در قزوین ۲ کشته برجای گذاشت 

سرپرست پلیس راه استان قزوین از واژگونی یک دستگاه وانت پیکان در آزادراه قزوین - زنجان خبر داد و گفت: متاسفانه در این حادثه ۲ سرنشین خودرو جان خود را از دست دادند. 

سرهنگ قدرت حسنی تصریح کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر واژگونی یک دستگاه وانت پیکان در لاین جنوبی آزادراه قزوین - زنجان، بلافاصله واحد گشت پلیس راه و عوامل امدادی برای بررسی به محل حادثه اعزام شدند.

وی، علت این حادثه از سوی کارشناسان پلیس راه را بی احتیاطی راننده وانت پیکان ناشی از خستگی و خواب آلودگی اعلام و به رانندگان توصیه کرد تا با رعایت سرعت مطمئن و هوشیاری کامل هنگام رانندگی، از وقوع چنین حوادثی جلوگیری شود.

مسافر اتوبوس با ۲ کیلوگرم شیشه در قزوین دستگیر شد

فرمانده انتظامی قزوین گفت: ماموران یگان امداد مستقر در عوارضی قزوین - زنجان هنگام کنترل خودروهای عبوری، یک دستگاه اتوبوس مسافربری که به مقصد اردبیل در حال حرکت بود را برای بازرسی متوقف کردند. 

وی ادامه داد: ماموران در بازدید از این اتوبوس به یکی از مسافران آن مشکوک شده و در بازرسی از کیف دستی وی، ۲ کیلوگرم شیشه را کشف کردند. 

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی قزوین تحویل داده شد، افزود: برخورد قاطع و قانونی با قاچاقچیان مواد افیونی و سوداگران مرگ به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار دارد و نیروی انتظامی هرگز اجازه جولان و سرکشی به آنان نخواهد داد. 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =