نشست هم اندیشی خبرگان ورزش زورخانه‌ای برگزار شد

تهران- ایرنا- نخستین نشست هم‌اندیشی خبرگان ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی با حضور اعضای کمیته مربیان، داوران و شورای جوانان در زورخانه ملی شهید فهمیده تهران برگزار شد.

رییس فدراسیون زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی روز دوشنبه در این نشست گفت: هر سال نقطه نظرات مربیان، داوران در نشست آموزشی مربیان و داوران زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی مطرح و جمع‌بندی می‌شود.

«مجتبی جوهری» افزود: این نشست باید قبل از عید برگزار می‌شد، اما بدلیل کرونا با تاخیر برگزار شده است. در این نشست فضای صمیمی برای رفع برخی ابهامات فنی و نیز تغییر رییسان کمیته‌ها و عملکرد آنان وجود داشت.

وی اضافه کرد: با شروع کرونا صدا و سیما برنامه‌ای با عنوان «در خانه بمانیم» و «کرونا را شکست دهیم» را برگزار کرد و ما در رایزنی با آنان قرار بود که به مدت سه روز این برنامه را برگزار کنیم که با استقبال این برنامه با شعار «هر خانه یک زورخانه» ادامه داشت. این برنامه یکی از پربیننده‌ترین ها شد و فرصتی برای ترویج این ورزش فراهم آمد.

رییس فدراسیون ورزش زورخانه‌ای افزود: فعالیت زورخانه‌ها با نظر ستاد مقابله با کرونا در مناطق سفید آغاز شده است و ما مسابقات مجازی ورزش زورخانه‌ای را با حضور نمایندگان ۱۱ استان در رده نوجوانان برگزار کردیم. پویش ایران و پهلوان و جشنواره مجازی زنگ و ضرب هم برگزار شد.

جوهری همچنین درباره مشخص شدن وضعیت فدراسیون‌های جهانی گفت: در این زمینه با رییس کمیته ملی المپیک صحبت کردم اما به آن نپرداختیم و با توجه به شرایط تصمیم‌گیری را برعهده کمیته گذاشتیم.

وی تصریح کرد: فرآیند انتخاب تیم‌های ملی سالیانه است و در رده سنی بزرگسالان براساس مهارت فردی، تیمی و کشتی پهلوانی آنان را انتخاب می‌کنیم. اگر مسابقه‌ای برگزار شود فراخوان می‌دهیم و در مرحله اول نیمی از پهلوانان ریزش می‌کنند و ۳۴ نفر انتخاب می‌شوند و در مرحله دوم ۱۸ نفر انتخاب خواهند شد.  انتخاب ورزشکار براساس دارا بودن جامعیتی در مهارت‌های مختلف است. آن فرد باید بتواند هم کشتی بگیرد هم مهارت فردی خوبی داشته باشد تا انتخاب شود و بعد از آن به مسابقات بین‌المللی اعزام شوند.

رییس فدراسیون زورخانه‌ای ادامه داد: امسال ۲ رویداد جهانی و آسیایی را پیش‌رو داریم اما هنوز زمان آن بدلیل کرونا مشخص نیست.

وی یادآور شد: در سال‌های گذشته و در دوران استعمار خانواده‌ها را از این ورزش دور کردند و انحرافی در آن ایجاد شد. ما برای شناساندن این ورزش بدنبال علمی کردن آن در جهان هستیم.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha