فرماندار مهریز: ایجاد محدودیت در فضای مجازی، راهکار مناسبی نیست

یزد- ایرنا - فرماندار مهریز گفت: به‌جای اعمال محدودیت در استفاده جوانان از فضای مجازی باید شیوه درست استفاده کردن از این فضا را به آنها آموزش داد. 

رضا زارع‌زاده مهریزی روز دوشنبه در کمیته تخصصی ستاد ساماندهی امور جوانان با محوریت فضای مجازی افزود: نسل جوان باید از استفاده صحیح ظرفیت‌های فضای مجازی و چالش ها و مشکلات فرآروی این فضا بیش از پیش آشنا شوند.

وی با اشاره به تهدید و فرصت‌های استفاداه از فضای مجازی ادامه داد: تمامی دستگاه‌های اجرایی شهرستان گام موثری در راستای پیشبرد اهداف این کمیته در حوزه فضای مجازی و نحوه استفاده صحیح آن بردارند.

این مسوول اظهار کرد: باید کلاس‌های آموزشی با هدف آشنایی خانواده‌ها و نسل جوان با فضای مجازی، معرفی آسیب‌ها، مزایا و ظرفیت‌های فضای مجازی، و نیز آگاهی‌بخشی به خانواده‌ها و کاربران برگزار شود.

همچنین رییس  اداره ورزش و جوانان مهریز با اشاره به تاثیر بیشتر فضای مجازی، نارضایتی خانواده‌ها، آسیب اجتماعی، انزوای اجتماعی و اختلال در شکل‌گیری شخصیت را از عوامل تهددید فضای مجازی دانست.

علیرضا محمدی افزود: برقراری نظام مدیریت هماهنگ در حوزه فضای مجاری، نهادینه سازی‌فرهنگ استفاده از اینترنت، ایجاد نظام آموزشی مناسب و کاربردی برای بالا بردن سطح دانش و مهارت کاربران اینترنت و خانواده‌ها  ضروری است.

وی، ظرفیت‌های موجود برای ساماندهی فضای مجازی و همچنین اجرای برنامه‌های هماهنگ ر حوزه فضای مجازی با رویکرد بهره‌گیری مطلوب را از مهمترین اهداف این کمیته دانست.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =