مخزن ۱۲ تنی مایع اکسیژن در بیمارستان‌ توحید سنندج نصب شد

سنندج - ایرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: یک دستگاه مخزن ۱۲ تنی مایع اکسیژن در راستای ارتقاء کیفیت خدمات به بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان توحید سنندج نصب و راه اندازی شد.

دکتر صدیق جدیدالاسلامی روز دوشنبه در گفت‌وگوی خبری اظهار داشت: با توجه به افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا و نیاز آنها به اکسیژن، یک دستگاه مخزن ۱۲ تنی مایع اکسیژن که هفته قبل خریداری و در اختیار بیمارستان توحید سنندج قرار گرفت، صبح امروز با همت و تلاش بی وقفه پرسنل واحد تجهیزات پزشکی وارد مدار بهره‌برداری شد.

وی افزود: این مخزن قابلیت ذخیره  ۱۲ تن اکسیژن برای ۱۰۰ تخت بیمارستانی را دارد، و مرتب قابل شارژ است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: این دستگاه ظرفیت اکسیژن سانترال گاز طبی مرکز درمانی توحید را افزایش داده است.

دکتر جدید الاسلامی از سفارش مخزن اکسیژن با ظرفیت ۵۰ هزار لیتر با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال جهت ذخیره و کمک اکسیژن رسانی بیماران بستری شده در بیمارستان توحید سنندج خبر داد و گفت: در آینده نزدیک این مخزن در اختیار دانشگاه علوم پزشکی کردستان جهت خدمات رسانی تحویل داده خواهد شد.

وی استفاده از ماسک هنگام خروج از منزل را ضروری بیان کرد و گفت: با توجه به افزایش روزانه تعداد مبتلایان به کرونا در سنندج از شهروندان تقاضا می‌شود حتی الامکان از رفت و آمدهای غیر ضروری اجتناب کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تا ظهر دوشنبه دوم تیر ماه در مجموع ۲۰۷ هزار و ۵۲۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۱۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۹ هزار و ۷۴۲ نفر رسید.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها