میزان مصرف برق در بخش صنعت قم رو به افزایش است

قم - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم گفت: آمارها نشان می‌دهد میزان مصرف برق در بخش صنعت استان رو به افزایش می‌باشد و درحال حاضر ۳۰ درصد انرژی برق توزیعی را به خود اختصاص داده‌است.

مهدی آهنین پنجه روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران به مناسبت هفته صرفه‌جویی در مصرف آب و برق، بیان کرد: حوزه صنعت که یک درصد مشترکین استان را تشکیل می‌دهد بااین درصد مصرف نشان‌دهنده حرکت قم به سمت صنعتی شدن  می‌باشد.

وی ادامه داد:‌ شرکت توزیع نیروی برق قم ۵۷۴هزار مشترک در بخش خانگی، صنعتی، کشاورزی و سایر اقشار دارد که بخش خانگی با داشتن ۸۰ درصد مشترکین ۳۶ درصد میزان مصرف را به خود اختصاص داده‌است.

وی افزود: بخش کشاورزی که کمتر از یک درصد مشترکان است ۱۲ و دو دهم درصد مصرف و بخش تجاری هم که ۱۳ و ۶ دهم درصد مشرکین را دارد ۹وهفت دهم درصد انرژی برق توزیعی استان را مصرف می‌کند.

آهنین‌پنجه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: باید مراقب باشیم تا از خط قرمز پیک مصرف عبور نکنیم تا دچار خاموشی نشویم.

وی بیان کرد: برای سال جاری ۸۰ مگاوات صرفه‌جویی در بخش‌های مختلف مصرف برق استان هدف‌گذاری شده‌است.

وی ادامه داد: در حوزه کاهش تلفات و میزان خاموشی‌ها نیز شرکت توزیع نیروی برق استان قم بهتر از هدف‌گذاری صورت گرفته عمل کرده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم گفت: این شرکت در زمینه تولید پراکنده برق با استفاده از سوخت گاز و انرژی‌های تجدید پذیر همچون نیروی خورشیدی فعال است.

وی بیان کرد: زیرساخت‌های توزیع نیروی برق استان در حال افزایش است و در این رابطه به سمت استفاده از سامانه‌های الکترونیکی برای افزایش رضایت‌مندی مشترکین حرکت می‌کنیم.

وی همچنین در این نشست به خسارت مالی شرکت توزیع نیروی برق استان در اثر پرداخت نکردن مطالبات توسط شماری از مشترکین و همچنین سرقت سیم از خطوط انتقال اشاره کرد.

مدیر امور انتقال نیروی برق قم نیز در این نشست گفت: کار انتقال انرژی برق تولیدشده از نیروگاه‌ها به شبکه توزیع در سطح استان به‌صورت شبانه‌روزی در جریان است.

علی‌اکبری رودسرایی افزود: طول مدار انتقال استان بیش از ۱۴۵ کیلومتر است که با تلاش مستمر کارشناسان این حوزه به‌روزرسانی می‌شود.

وی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم امسال در زمان پیک میزان مصرف برق در قم به ۹۵۲ مگاوات برسد که با همکاری مردم این رقم قبل کاهش است.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری کلانی برای ایجاد زیرساخت‌ها در بخش انتقال و توزیع نیروی برق استان صورت گرفته است و اگر صرفه‌جویی در اوج پیک مصرف توسط مردم رعایت شود، نیازی نیست که مجدد سرمایه بسیار زیادی برای توسعه شبکه انتقال برای پاسخگویی به مصرف پیک هزینه شود.

اکبری رودسرایی گفت: در بخش انتقال نیروی برق استان طرح‌های متعددی در حوزه ایجاد پست‌های جدید و افزایش ظرفیت خطوط انتقال با سرمایه‌گذاری ۴۵۰ میلیارد تومان در حال انجام است.

وی بیان کرد: همکاران ما در تلاش هستند تا برای لحظه‌ای برق مشترکان قطع نشود، در برخی اوقات هم ممکن است حوادث غیرمترقبه موجب قطع برق شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha