فرماندار:تصفیه‌خانه فاضلاب خرمشهر ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد

آبادان - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت: روند احداث تصفیه‌خانه فاضلاب خرمشهر تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برای تکمیل آن نیاز به تامین اعتبار است.

به گزارش ایرنا محمد حیدری دوشنبه در نشست بررسی مشکلات شبکه آب و فاضلاب خرمشهر اظهار داشت: برای احداث و تکمیل تصفیه خانه فاضلاب خرمشهر با توجه به مشکلات بهداشتی ناشی از آن به ویژه در فصل بارندگی نیاز به توجه جدی و سریع مسئولان کشوری است.

وی تخصیص اعتبار به منظور تکمیل و بهره‌برداری از پروژه تصفیه خانه فاضلاب خرمشهر را خواستار شد و گفت: یکی مشکلات شبکه فاضلاب خرمشهر تکمیل نشدن تصفیه‌خانه است و در صورت تکمیل آن فاضلاب شهری بازیافت شده و مورد استفاده در بخش‌ غیر آشامیدنی قرار خواهد گرفت.

حیدری گفت:برخی از پروژه‌های فاضلاب شهرستان بعد از  ۲ سال با پیگیری دوباره فعال شده و برای اتمام آنها نیاز به تخصیص اعتبار مالی به پیمانکاران است.

وی بر تسریع در تخصیص اعتبار و تامین تجهیزات لازم برای لایروبی شبکه فاضلاب خرمشهر تاکید کرد و افزود:  آبفار خرمشهر در زمینه نیروی انسانی با مشکل روبه‌رو است.

فرماندار خرمشهر در ادامه تکمیل طرح نیمه تمام آبرسانی به شلمچه را خواستار شد و گفت: طرح آبرسانی به شلمچه به عنوان مهمترین گذرگاه زایران اربعین حسینی در استان خوزستان از چند سال پیش آغاز شده است که انتظار می رود روند اجرای آن شتاب گرفته و با سرعت تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

۳۷ هزار اشتراک آب در شهرستان خرمشهر وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =