۲ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۶
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83829901
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۸ زندانی جرائم غیرعمد درهرمزگان آزاد شدند

بندرعباس- ایرنا- مدیرعامل ستاد دیه هرمزگان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۸ زندانی دیه و جرائم غیرعمد از زندان‌های این استان آزاد شدند.

احمد مرادی نژاد روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا افزود: بدهی این تعداد زندانی ۷۲ میلیارد ریال بوده که بخشی از این میزان را شاکیان گذشت کرده و بخشی نیز از محل کمک ستاد دیه و خیران پرداخت شده است.

وی بیان داشت: امسال جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزارشد و خیران وصنایع هرمزگان برای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در استان ۱۰ میلیارد ریال تعهد کردند.

مدیرعامل ستاد دیه هرمزگان اظهارداشت: درحال حاضر نیز ۶۱ زندانی جرائم غیر عمد با بدهی ۲۲ میلیارد ریال در زندان‌های چشم انتظار حمایت خیران هستند.

مرادی یادآورشد: ستاد دیه هرمزگان آماده دریافت کمک‌های نقدی خیران از طریق تلفن همراه و شماره گیری کد پیامکی *۷۸۰*۷۷۷۷۰۷۶# و یا شماره حساب ۰۱۰۶۱۱۰۰۳۱۰۰۷ و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۳۶۷۰۶ بانک ملی است.

وی تاکید کرد: مردم مطمئن باشند پرونده کسانی که مشمول حمایت ستاد دیه می‌‎شوند، به دقت بررسی و فقط افراد نیازمند که به دلیل ارتکاب جرایم غیرعمد یا بدهکار نیازمند در زندان هستند، آزاد می‌شوند و افرادی خارج از چارچوب اساسنامه ستاد از این حمایت‌ها برخوردار نخواهند شد.

ستاد دیه هرمزگان از آغاز شروع به فعالیت خود ( سال ۱۳۸۱ ) تا پایان سال ۱۳۹۸ با کمک‌های خیران توانسته ۳۰۸۸ نفر زندانی تحت حمایت را با بدهی افزون بر ۲ هزار و ۸۳۰ میلیارد ریال از زندان‌های استان آزاد و به آغوش پر مهر خانواده‌هایشان بازگرداند.

دیه، چک، مهریه و نفقه از مهم‌ترین جرائم غیرعمد مالی زندانیان هرمزگان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها