نخستین وقف قرآنی به ارزش ۲۰ میلیارد ریال در سیستان و بلوچستان ثبت شد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: نخستین وقف قرآنی استان در سالجاری به ارزش ۲۰ میلیارد ریال در زاهدان به ثبت رسید.

حجت السلام محسن مومنی مقدم روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: وقف ثبت شده در زاهدان یک واحد مسکونی با زیربنایی ۳۰۰ متر مربع بوده که برای اشاعه فرهنگ قرآنی ثبت شده است.

 وی ادامه داد: هم‌اینک تنها یک درصد کل موقوفات سیستان و بلوچستان را نیت‌های قرآنی تشکیل می‌دهد و این مساله با توجه به گستره پهناور استان برای توسعه فرهنگ قرآنی بسیار ناچیز است.
وی افزود:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان افزود: از آنجایی که نشر قرآن و معارف کلام وحی در جامعه دارای اهمیت زیادی است ضروریست واقفان استان به این بخش توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان به گواه بسیاری از کارشناس، استان حافظان قرآن شناخته می‌شود.

حجت الاسلام موسوی مقدم اظهار داشت: با توجه به وضعیت کنونی کشور و تحت تاثیر قرار گرفتن بسیاری از مشاغل براثر شیوع کرونا ضروری است مردم سیستان و بلوچستان وقف‌های عام المنفعه داشته باشند تا از عواید وقف‌ها برای کمک به اقشار آسیب پذیر بهره گرفت.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به گواه بسیاری از کارشناسان مسائل دینی و اجتماعی یکی از استان‌های برتر کشور در زمینه فعالیت‌های قرآنی به حساب می‌آید به طوریکه علاقه‌مندی به علوم دینی، عشق به اسلام و قرآن و پیامبر (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در جای جای این استان موج می‌زند و مردم مومن، خداجو و عاشق و دلباخته آن از هر فرصتی برای فراگیری مسائل دینی به ویژه حفظ قرآن کریم بهره می‌برند.
تربیت افزون‌بر ۵۰ هزار نفر حافظ قرآن، برگزاری دوره‌ها و کلاس‌های متعدد و محافل قرآنی و وجود صدها مسجد و حسینیه و تکیه، سیستان و بلوچستان را به استان حافظان قرآن تبدیل کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =