موردی از مرگ کادر درمان لرستان بر اثر کرونا گزارش نشده است

خرم‌آباد – ایرنا – معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: با وجود ابتلای برخی اعضای کادر درمان استان به ویروس کرونا، اما هیچ موردی از مرگ این افراد گزارش نشده است.

محسن اسدبیگی روز دوشنبه در نشست کمیسیون ماده ۲۰ با محوریت صدور مجوز تاسیس داروخانه افزود: یکی از دلایل این مهم، نتیجه  عملکرد مثبت و تهیه داروهای جدید و متناسب با شرایط حاد کرونایی است که با وجود محدودیت ها صورت گرفت.

وی اظهار داشت: عملکرد دانشگاه علوم پزشکی لرستان در مقابله با کرونا و درمان بیماران مثبت بوده و تجهیزات و ملزومات پزشکی و اقلام دارویی بیماران با توجه به نیازاستان تامین شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز گفت: برنامه های مطلوبی برای رسیدن به اهداف دانشگاه تدوین شده و اقدامات مناسبی در خصوص پروژه های نیمه کاره صورت گرفته بود که با شیوع کرونا وسنگینی بار مالی آن، تاحدودی ازاین برنامه ها عقب ماندیم.

محمدرضا نیکبخت با تاکید بر تخصیص تسهیلات جدید و مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) در پیشبرد طرح های عمرانی افزود: تجهیز بیشتر بیمارستان های دولتی استان به ام آر آی، سی تی اسکن و آنژیو در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر اعتبارات بیشتر برای تکمیل بیمارستان جدید خرم آباد و تامین ۲ دستگاه ام آر آی برای شهرستان پلدختر و بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد  نیز در حال پیگیری است.

بر اساس اعلام رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در ماه گذشته حدود ۳۰۰ نفر از کادر درمان استان به کرونا مبتلا شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =