شهریه مدارس خاص بعداز مشخص شدن شیوه آموزش تعیین می‌شود

تهران- ایرنا- مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش گفت: وضعیت میزان شهریه و خدمات مدارس خاص پس از مشخص شدن شیوه آموزش برای سال تحصیلی آینده، در مهر ماه تعیین می‌شود.

زهرا مظفر امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هنوز روش آموزشی برای سال تحصیلی آینده بطور ۱۰۰ درصد مشخص نشده که به صورت مجازی، حضوری یا تلفیقی است. شیوه آموزش در دستور کار ستاد ملی مبارزه با کرونا است و به محض مصوب شدن به ادارات کل استان‌ها ابلاغ می‌شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اینکه آیا میزان شهریه مدارس خاص و غیر انتفاعی در شرایط شیوع ویروس کرونا به دلیل حضور نداشتن دانش آموزان در مدارس کاهش می‌یابد یا خیر، گفت: پس از شیوع ویروس کرونا در کشور تقریبا قیمت همه چیز ۳۰ درصد افزایش داشته است. مدارس غیردولتی هم هزینه اجاره فضاها، حقوق معلمان و سایر امور را بدون کمک های مالی از دولت پرداخت می‌کنند. از این رو شهریه مصوب را باید برمبنای همان افزایشی که پیش‌بینی شده، دریافت کنند.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش ادامه داد: با توجه به آماری که سال تحصیلی گذشته ارائه شد، فعالیت مربوط به مدارس خاص از جمله سمپاد و شاهد بیشتر از مدارس دولتی و عادی بود، از این رو می توان گفت که با وجود آموزش‌های مجازی، در ماموریت‌ها کوتاهی نداشتند.

مظفر یادآور شد: هرچند کیفیت آموزش مجازی در حد آموزش حضوری نبود، اما مدارس غیردولتی به تعهد خود عمل کردند و در عملیاتی کردن برنامه‌ها کوتاهی نداشتند، بنابراین دریافت هزینه کامل خدمات آموزشی امری منطقی بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =