مدیران با اطلاع‌رسانی جلوی برداشت‌های شخصی را بگیرند

ساری - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران گفت: مدیران دستگاه‌ها با اطلاع رسانی مستمر تصمیمات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا از برداشت‌های شخصی و جوسازی‌ها جلوگیری کنند.

حسین حسین نژاد روز دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان مازندران به طرح پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش برای زوج و فرد شدن حضور دانش آموزان در مدارس اشاره کرد و گفت: این طرح به منظور بالابردن امنیت و سلامت دانش آموزان است اما برخی آن را دستمایه برای تصورات شخصی کرده و موجبات نگرانی والدین و مردم را فراهم می سازند.

وی با بیان اینکه طرح زوج و فرد مدارس تغییری در الگوی آموزش نخواهد داشت افزود: این طرح تاثیری چندانی بر تعطیلات پایان هفته مدارس نخواهد داشت و فقط با کاهش تعداد دانش آموزان سطح سلامت را افزایش خواهد داد.

حسین نژاد بر اطلاع رسانی دقیق تصمیمات ستاد ملی کرونا برای مردم توسط مدیران اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی این تصمیم را دستمایه شایعاتی در مورد افزایش تعطیلی توسط دولت و زمینه برای کاهش تلاش دولت برای حل مشکلات قرار دادند در حالی که نباید بگذاریم که از این تصمیمات برداشته شخصی شود.

کرونا باید فرصتی برای رسیدن به دولت الکترونیک باشد

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با بیان اینکه حرکت در مسیر دولت الکترونیک باید از مدارس آغاز شود گفت: کرونا این فضا را برای آموزش و پرورش ایجاد کرده تا فعالیت در فضای مجازی را بیاموزند.

حسن نژاد لازمه برخورداری از دولت الکترونیک را آموزش مهارت کار در فضای مجازی عنوان کرد و افزود: بسیاری از هزینه ها و انرژی های صرف شده در دستگاه ها به دلیل فقدان استقرار کامل دولت الکترونیک است.

وی با اشاره به اینکه آموزش غیرحضوری باید به یک عادت و مهارت در میان دانش آموزان به عنوان نسل آینده تبدیل شود، گفت: بسیاری از دروس عملا نیاز به اموزش حضوری ندارد و نیازی به حضور جسمی دانش اموز در مدرسه نیست.

معاون سیاسی استاندار مازندران تاکید کرد: اگر قرار است به دولت الکترونیک دست یابیم لازم است دانش آموز ما به عنوان مدیر اینده با فضای مجازی آشنایی و اشراف کامل داشته باشد.

حسن نژاد با اشاره به شرایط تداوم شیوع ویروس کرونا افزود: اموزش در بستر فضای مجازی و اشنایی نظام آموزرش و پرورشی با این فضا یک الزام است که می توان این الزام را به فرصت تبدیل کرد.

شورای آموزش و پرورش مازندران این هفته به مسائلی همچون تامین نیروی آموزشی برای مدارس استان ، پروژه مهر و ثبت نو آموزان پرداخت که قرار شد در چندین جلسه به خصوص با حضور استاندار بررسی دقیق تر و نتیجه گیری شود .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =