کتاب‌های برگزیده حوزه کودک به کتابخانه‌های کانون پرورشی ارسال می‌شود

کرمان - ایرنا - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان گفت: برای نخستین مرتبه پس از حدود یک دهه وقفه، کتاب‌های برگزیده ناشران فعال حوزه کودک به کتابخانه‌های کانون در سراسر کشور ارسال می‌شود.

محسن روحی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تصمیم ارسال کتاب‌های برگزیده ناشران فعال حوزه کودک به کتابخانه‌های کانون پرورش فکری سراسر کشور در آستانه بازگشایی مراکز کانون پس از شیوع کرونا و به منظور تجهیز و به‌روز شدن مجموعه کتاب‌های این مراکز گرفته شده است.

وی بیان کرد: این مجموعه که شامل کتاب‌های حوزه خردسال، کودک و ‌نوجوان می‌شود منتخبی از کتاب‌های ناشران مختلف است که از سوی کارشناسان جایزه کتاب کودک و نوجوان کانون به عنوان کتاب‌های مناسب این حوزه انتخاب و در قالب طرح تمیم (تامین محتوای یکپارچه مراکز کانون) در اختیار کتابخانه‌ها و مراکز فرهنگی هنری کانون قرار می‌گیرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان تصریح کرد: در این طرح که از این پس به شکل فصلی استمرار خواهد داشت مجموعه‌ای از کتاب‌های تولید شده در کانون، اسباب‌بازی، سرگرمی و نشریات کانونی نیز به همراه کتاب‌های برگزیده شده در هر فصل به مراکز ارسال می‌شود.

وی اظهار داشت: طرح جدید تمیم به منظور حمایت از تولید کتاب حوزه کودک و نوجوان و پاسخ به نیاز مخاطبان کتابخانه‌های کانون پرورش فکری از بهار امسال آغاز شده است.

محسن روحی با اشاره به سابقه ۵۰ ساله کانون در کرمان افزود: در حال حاضر ۳۵ مرکز ثابت، ۶ مرکز سیار، ۲ مرکز پستی و یک مرکز مکاتبه ای در استان کرمان فعالیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =