دولت مشکل آب آشامیدنی شرق کرمان را رفع می‌کند

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با اشاره به وضعیت آب آشامیدنی شهرستان‌های شرقی این استان گفت: در سفر هفته گذشته به تهران مقرر شد دولت مشکل تامین آب آشامیدنی شرق این استان را پیگیری و در راستای رفع آن اقدام کند.

محمدجواد فدائی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر هفته گذشته خود به تهران و برگزاری چندین نشست به منظور پیگیری مسائل استان کرمان افزود: تامین آب شهرهای بم و بروات به ۳۰۰ میلیارد تومان و تامین آب دیگر شهرستان ها ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که معاونت توسعه روستایی معاون اول رییس جمهوری قول پیگیری در این زمینه داد.

وی اظهار داشت: به منظور بررسی مسائل توسعه شهرستان های شرقی استان و مناطق روستایی کمتر توسعه یافته، نشستی با حضور معاون توسعه روستایی معاون اول رییس جمهوری برگزار شد.

استاندار کرمان گفت: در این نشست نماینده شهرستان‌های شرقی استان در مجلس شورای اسلامی، نمایندگانی از بنیاد علوی و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) حضور داشتند و بنیاد علوی اعلام آمادگی کرد که پروژه‌های عمرانی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۰ درصد را در چهار شهرستان شرقی استان کرمان به اتمام برساند.

وی تصریح کرد: مقرر شد برای ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در شهرستان های بم، ریگان، فهرج و نرماشیر، فرمانداران شهرستان ها طرح ها را طی ۲ هفته آینده ارائه دهند و معاونت توسعه روستایی از محل تسهیلات روستایی ارزان قیمت با نرخ شش درصد اضافه بر سهم استان منابع در اختیار بگذارد.

فدائی افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) نیز اعلام آمادگی کرد که ۵۰ درصد هزینه بیمه منازل روستایی (شرق استان) را پرداخت کند و این موضوع در دفتر روستایی استانداری کرمان پیگیری می شود.

وی اضافه کرد: همچنین از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اعلام شد به هر میزان که استان کرمان برای ایجاد اشتغال در شهرستان های شرقی اعتبار بگذارد، ستاد پنج برابر اعتبار می گذارند تا تسهیلات قرض الحسنه پراخته شود.

استاندار کرمان گفت: با توجه به وضعیت آب آشامیدنی شهرستان های شرق استان کرمان، اعلام شد که تامین آب شهرهای بم و بروات ۳۰۰ میلیارد تومان تامین آب دیگر شهرستان ها ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که معاونت توسعه روستایی معاون اول رییس جمهوری قول پیگیری در این زمینه داد.

وی بیان داشت: همچنین در این نشست درباره کشت گلخانه ای و گلخانه های خانگی بحث و قرار شد استان کرمان طرح جامعی را طی سه ماه آینده ارائه و معاونت توسعه روستایی، منابع مالی آن را تامین کند.

ارز خودروسازان از محل صادرات مس تامین می‌شود

استاندار کرمان افزود: همچنین پیش از این در نشستی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برای فعال شدن قطعه سازان ارگ جدید تصمیم گرفته شد که سایپا و ایران خودرو سفارش بدهند اما این کار به انجام نرسیده و در حضور معاون توسعه روستایی معاون اول رییس جمهوری مقرر شد که بزودی جلسه ای با حضور خودروسازان و قطعه سازان برگزار شود.

وی با بیان اینکه در جلسه ای که با سرپرست وزارت صمت در روز جمعه داشتیم، مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی و به ویژه خودروسازی بم را مطرح کردیم افزود: خودروسازان بم در سال ۹۷ تعداد ۱۱۰ هزار دستگاه خودرو تولید داشته و سال ۹۸ تعداد ۳۵ هزار واحد تولید کردند در حالی که ظرفیت تولید آنها ۳۵۰ هزار واحد است.

فدائی با اشاره به اینکه در واقع خودروسازان بم در سال قبل تنها ۱۰ درصد ظرفیت، تولید کرده اند، گفت: در نشست با سرپرست وزارت صمت اعلام شد خودروسازان در نقدینگی و تامین منابع ارزی و ریالی مشکل دارند.

وی بیان کرد: همچنین مقرر شد براساس شرایطی، مجوز پیش فروش به خودروسازان داده شود تا از این طریق منابع مالی ریالی تامین شده و برای تامین منابع ارزی از ارز مس استفاده کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =