استاندار کردستان: عواید حاصل از صادرات دام باید به تولید کننده برسد

سنندج‌ - ایرنا - استاندار کردستان گفت: با توجه به مذاکرات انجام شده و اینکه بزودی امکان صادرات دام از این استان به خارج از کشور فراهم می‌شود نفع و سود این صادرات باید بطور مستقیم به تولید کننده برسد.

بهمن مرادنیا روز دوشنبه در سومین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان اظهار داشت: برای آزاد شدن صادرات دام با وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت وگو شد و قرار است به شرط عدم افزایش و کنترل قیمت به مدت سه ماه صادرات دام از استان انجام شود که اینک در حال دریافت مجوزهای لازم هستیم.

وی اضافه کرد: سود حاصل از صادرات دام باید بصورت مستقیم به تولید کنندگان استان برسد و دست دلالان و واسطه‌ها از این بخش کوتاه و قطع شود.

مرادنیا با بیان اینکه بیشترین قاچاق دام از استان‌های مرکزی به استان انجام می‌شود، یادآور شد: باید تدابیری اندیشیده شود تا در مسیر و گلوگاه‌ها کنترل‌های لازم در حمل دام صورت گیرد تا قاچاق آن به نام استان تمام نشود.

وی بر جدیت در پایش سوخت کامیون‌ها هنگام خروج از مرز تاکید کرد و افزود: باید بر تیمی که در مرز باشماق مسوول کنترل و پایش سوخت است نظارت شود که اگر این امر به درستی انجام گیرد تمایل به قاچاق سوخت کم شده و رانندگان کامیون بطور مستقیم و قانونی خرید سوخت خواهند داشت.

استاندار کردستان به اجرای طرح شناسه‌دار شدن لوازم خانگی در کشور اشاره کرد و گفت: این اقدام گامی مهم در جلوگیری از ورود لوازم خانگی قاچاق به بازار است و ما باید تلاش کنیم با دیگر استان‌ها در این زمینه حرکت کنیم.

مرادنیا سهم استان را از بازار کشور اندک برشمرد و تاکید کرد: بیشتر اجناس و لوازم خانگی از استان‌های جنوبی بە شهرهای مرزی استان حمل و مجددا در بازار عرضە می‌شوند که ضروری است با اتخاذ تدابیر درست نباید گذاشت هرنوع قاچاق کالایی بە نام کردستان تمام شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =