چند شهر دیگر کردستان در معرض بحران کرونا قرار دارند

سنندج - ایرنا - معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با توجه به افزایش گردش ویروس کرونا در استان و در صورت رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی در شهرستان‌های بانه، بیجار و دیواندره نیز با وضعیت بحرانی و افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا در روزهای آینده مواجه خواهیم شد.

دکتر ابراهیم قادری روز دوشنبه در گفت‌وگوی خبری اظهار داشت: با توجه به روند صعودی بیماری و افزایش روز افزون مبتلایان به کرونا، در صورت رعایت نکردن جدی فاصله فیزیکی، استفاده از ماسک و قرنطینه افراد در تماس، جداسازی بیماران و مراقبت از خود در افراد دارای علائم بزودی شاهد افزایش موارد شدید بیماری غیر از سنندج و مریوان، در بانه، دیواندره و بیجار هم خواهیم بود.

وی با ابراز نگرانی از وضعیت استان و افزایش آلودگی این ویروس افزود: لازم است همه افراد دارای علائم، خود را مبتلا به کرونا فرض کرده و ضمن استراحت و رعایت قرنطینه، مراقب باشند دیگران را مبتلا نکنند.
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان هشدار داد: شهروندان از تردد در اماکن عمومی و حضور در مهمانی‌ها برای حفظ سلامتی خود و دیگران به شدت خودداری کنند.
قادری تاکید کرد: تغییر رفتار در شهرستان‌های بانه، بیجار و دیواندره مبنی بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، ماندن در خانه و رعایت فاصله فیزیکی باید سریعا صورت گیرد و مسوولان و مردم این شهرستان‌ها این هشدار را جدی بگیرند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تا ظهر یکشنبه اول تیر ماه در مجموع ۲۰۴ هزار و ۹۵۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۹۶۲۳ نفر رسید.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =