داور بین‌المللی فوتبال: بازیکنان سمت داوران نیایند

تهران- ایرنا- داور مطرح فوتبال ایران گفت: بازیکنان برای حفظ سلامت خود و ما سعی کنند به سمت داوران نیایند.

«موعود بنیادی‌فر» روز دوشنبه در سمینار داوری که در محل آکادمی ملی فوتبال برگزار شد در جمع خبرنگاران افزود: امروز تست مربوط به کرونا را دادیم و امیدواریم هر چه زودتر این شرایط پایان پذیرد و مسابقات را در کیفیت خوبی همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شاهد باشیم.

وی اظهار داشت: در لیگ ایران برخورد زیاد است و بازیکنان به سمت داوران زیاد می‌آیند. امیدوارم بازیکنان رعایت کنند. به بازیکنان هم این توصیه را می‌کنم که به سمت داوران نیایند تا در مسابقات باقی مانده اتفاق خاصی پیش نیاید تا لیگ با سلامت خاتمه بیابد.

بنیادی‌فر ادامه داد: حق داوران در یک ماه گذشته پرداخت شد و امیدواریم که این مبلغ ناچیز افزایش پیدا کند.  

زاهدی‌فر: باید با شرایط کرونایی کنار بیاییم

«محمدحسین زاهدی‌فر» نیز در جریان این نشست اظهار داشت: این شرایط در تمام جهان حاکم شده و باید خودمان را وفق دهیم. خیلی از کشورها شاید صنعتشان روی فوتبال است.  باید فوتبال را هم پیش ببریم و پروتکل‌ها را رعایت کنیم.

وی افزود: تا امروز هیچکدام از داوران مصدوم نیستند. شاید فوتبالیست‌ها با توجه به تمرینات سختی که پشت‌سر گذاشتند مصدوم شدند اما داوران به خاطر تمرینات انفرادی کمتر مصدوم می‌شوند.  مصدومیت برای داوران خبر بدی است و امیدوارم هیچ کدام از داوران مصدوم نشوند.

حیدری: داوران جدا از بازیکنان نیستند

«بیژن حیدری» هم در حاشیه این نشست گفت: این گردهمایی برای داوران بود. چند وقتی مسابقات تعطیل بود و به خاطر تست‌های مربوطه و اجرای پروتکل‌های بهداشتی این نشست برگزار شد.

وی افزود: در شرایط کرونا این نگرانی برای همه وجود دارد. نمی‌توانیم داوران را جدا از بازیکنان و عوامل اجرایی مسابقات بدانیم. در مجموع ممکن است یک داور ناقل باشد و این ویروس را به بازیکنان و عوامل اجرایی مسابقات منتقل کند. داوران از بدنه فوتبال جدا نیستند. رعایت این پروتکل‌ها کمک می‌کند میزان احتمال ابتلا را کم کنیم اما مطمئن باشید نمی‌توانیم آن را به صفر درصد برسانیم. هر داور باید خودش تا جایی که می‌تواند از ازدحام فاصله بگیرد. ما سرباز فدراسیون هستیم  و باید به ابلاغیه‌های فدراسیون پاسخ مثبت بدهیم.

داور بین‌المللی کشورمان اضافه کرد: کنفدراسیون فوتبال آسیا به داوران اعلام کرد که هر داوری خودش آمادگی دارد می‌تواند برای حضور در مسابقات حضورش را اعلام کند. کمیته داوران هم قصد دارد چنین کاری را انجام دهد تا اگر داوری نگران سلامتی خود و خانواده است، مدتی قضاوت نکند. امیدوارم به سمتی برویم که هیچیک از عوامل فوتبال مبتلا نشوند.

وی افزود: با توجه به اینکه تست‌های pcr با محودیت‌های مواجه است، هر چند هفته یکبار igg انجام شود اما تست آنتی بادی نمی‌تواند جایگزین قوی باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =