شعبه شورای حل اختلاف در خانه صنعت کرمانشاه افتتاح شد

کرمانشاه- ایرنا- شعبه شورای حل اختلاف کرمانشاه در راستای تحقق شعار جهش تولید و با هدف حمایت از تولید کنندگان و تسهیل در کار فعالان حوزه تولید روز پنجشنبه با حضور مسوُولان دستگاه قضایی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان افتتاح شد.

«محسن دارابی»؛ رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه در آیین افتتاح این شعبه با تشکر از دستگاه قضایی استان که در عمل حامی تولید کنندگان و صنعتگران است، افتتاح شعبه شورای حل اختلاف را نشان از همت جدی دادگستری برای حمایت از تولید دانست.

معاون رییس کل دادگستری و رییس شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه نیز در این آیین، رویکرد جدید دستگاه قضایی و ریاست قوه قضاییه و نیز رییس کل دادگستری استان را حل اختلاف توسط خود مردم دانست و گفت: به همین منظور و در راستای تاکیدات مسوُولان مصمم به ایجاد شعبه شورای حل اختلاف در خانه صنعت استان کرمانشاه شدیم.

«جبار تجری» با اعلام اینکه تصمیم داریم این شعبه ها را افزایش دهیم، افزود: ایجاد شعبه های شورای اختلاف در خانه صنعت شهرستان های استان نیز در دستور کار است.

وی اضافه کرد: اهمیت دادن به بخش تولید و صنعت می تواند سبب ارتقای این بخش شود و در کمترین زمان به مشکلات آنها رسیدگی و حتی المقدور از تشکیل پرونده جلوگیری گردد.

او ابراز امیدواری کرد این اقدام سبب کاهش اختلافات شود و از سوی دیگر سبب شکوفایی و تسری در کار تولیدکنندگان شود.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه نیز با بیان اینکه کشور در جنگ اقتصادی به سر می برد یادآور شد همه به نیکی می دانند بی رحمانه ترین تحریم ها بر کشور ما تحمیل شده است و بی شک امروز سربازان این جنگ اقتصادی تولید کنندگان و صنعتگران هستند و ما نیز به هر طریق باید پشتیبان و مشوق آنها باشیم.

«شهرام کرمی» افزود: اختلاف در جامعه طبیعی است و در بخش تولید نیز همین گونه است اما یقینا اگر کسانی بخواهند در بخش تولید اخلال ایجاد کنند اجازه نخواهیم داد و با آنها برخورد خواهد شد.

دادستان کرمانشاه ایجاد شعبه شورای حل اختلاف را سبب پیشبرد کار در بخش تولید دانست و تاکید کرد از توسعه این شعب پشتیبانی خواهیم کرد و از این پس اختلافات این حوزه را به این شعبه ارجاع خواهیم داد که اختلافات در کمترین زمان ممکن حل شود.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت بیش از هزار واحد تولیدی با بیش از ۳۰ هزار نفر اشتغالزایی دارد.