فرماندار مرند بر تقویت اورژانس اجتماعی در این شهرستان تاکید کرد

تبریز- ایرنا- فرماندار شهرستان ویژه مرند با تاکید بر ضرورت تقویت اورژانس اجتماعی در شهرستان گفت: شکل گیری روابط متقابل بین ادارات، سمن ها و فضای مجازی از طریق تولید محتوا برای پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی ضروری است.

داود گرشاسبی روز دوشنبه در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان مرند اظهار داشت: نهادهای مختلف باید با داشتن نگرش کلی و عمقی، روابط بین بخشی را افزایش داده و سطح وقوع آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهند.

وی اظهار کرد: برای ارائه راهکار جهت کاهش آسیب های اجتماعی باید علل وقوع آنها را پیدا کرده و برنامه ریزی های لازم را انجام دهیم.

فرماندار ویژه مرند ضمن اشاره به موانع و ناهنجاری ها در جامعه گفت: با این وجود، موانع و مشکلات بیرونی نیز وجود دارد که باید دنبال این باشیم تا با تولید محتوا در حوزه های مختلف، با آنها مقابله کنیم.

وی تاکید کرد: باید با اجماع، وحدت، تعامل و همکاری از این مرحله که با فشارهای بیرونی مواجه هستیم عبور کنیم.

وی اظهار کرد: ما دچار چرخه ناقصی در شهرستان هستیم که موجب خروجی های ناقص می شوند که این نقص ها باید در جهت اجرای درست امور، شناسایی و رفع شوند.

فرماندار ویژه مرند در ادامه با اشاره به دادن وام به زنان سرپرست خانوار گفت: در راستای رصد و پایش اقدامات وام گیرندگان، تیمی تشکیل شود تا با هدایت گری از ورشکستگی آنها در راه اندازی کسب و کار جلوگیری کنند.

وی اظهار کرد: برای ارائه راهکار جهت کاهش آسیب های اجتماعی باید علل وقوع آنها را پیدا کرده و برنامه ریزی های لازم را انجام دهیم.

بخشدار مرکزی مرند نیز ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در برخی روستاها در راستای کاهش آسیب های اجتماعی گفت: از سال گذشته، کارگروهی متشکل از ادارات مربوط در جهت آسیب شناسی و حل مشکلات اجتماعی در روستاهای مورد نظر تشکیل و شروع به فعالیت کرد.

علی نیک نفس افزود: در این راستا، طرح کنترل خشونت در روستاهای مشخص شده برگزار و به تبع آن آموزشهای لازم ارائه شد.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری همایش پیاده روی همراه با اجرای برنامه های شاد و مسابقات فرهنگی، شناسایی دانش آموزان بی بضاعت و کمک به آنها، کمک به خانواده های نیازمند توسط نهادهای مربوط و برنامه ریزی برای ایجاد خانه ورزش روستایی از جمله برنامه هایی است که با هم افزایی و مشارکت ادارات در روستاهای مورد نظر اجرا شد. 

فرمانده سپاه مرند نیز با تاکید بر انجام کار عملی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: از جمله راهکارهای مناسب در این خصوص استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای آگاهی دهی در بین خانواده ها است.

محمدرضا هنرور افزود: راه اندازی مرکز مشاوره با حضور کارشناسان حوزه های مختلف در شهرستان ضروری بوده که در این مورد سپاه، آمادگی لازم برای واگذاری محل برای فعالیت در این خصوص را دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha