دانشگاه علوم پزشکی مازندران مجوز پارک علم‌وفناوری سلامت گرفت

ساری - ایرنا - معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی مجوز راه‌اندازی پارک علم‌وفناوری سلامت را برای این دانشگاه صادر کرده است.

دکتر مجید سعیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  افزود : پارک علم و فناوری سلامت با هدف تبدیل ایده‌های نو به محصول، اشتغال‌زایی بیشتر نخبگان و ایجاد بستری مناسب برای حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های سلامت راه‌اندازی می‌شود .
وی برخورداری از معافیت مالیاتی و عوارض سرمایه گذاری خارجی را از جمله مزیت های مهم راه اندازی پارک علم و فناری حوزه سلامت در بدنه دانشگاه علوم پزشکی مازندران برشمرد.

سعیدی گفت : شرکت های نوآور و فناور حوزه سلامت که دارای مجوزهای قانونی و هویت مشخص علمی و مالی باشند ، پس از بررسی در داخل پارک علم و فناوری سلامت ، فعالیتشان را ادامه خواهند داد.
وی افزود : دانشگاه علوم پزشکی مازندران پس از دانشگاه های علوم پزشکی تهران ، مشهد و اصفهان چهارمین دانشگاه علوم پزشکی در سطح کشور است که موفق به دریافت مجوز راه اندازی پارک علم و فناوری حوزه سلامت شد.
معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران بخش زیادی از موافقت وزارت بهداشت با راه اندازی این پارک در دانشگاه را مرهون حمایت های استاندار مازندران دانست و گفت : استان مازندران پیش از این پارک علم و فناوری با محوز وزارت علوم را داشت و استقرار پارک علم و فناری حوزه سلامت به نوعی می تواند مکملی برای فعالیت های حمایتی شرکت های دانش بنیان باشد.

پارک های علم و فناوری سلامت در هفت خوشه فناوری شامل صنایع غذایی و تبدیلی ، فناوری های دارویی، آرایشی و بهداشتی ، مواد و تجهیزات پزشکی ، سلامت دیجیتال ، فناوری­های نوین زیستی ، گردشگری سلامت و شاخه متفرقه فعالیت خواهند داشت.

معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران همچنین گفت که وزارت بهداشت مجوز راه اندازی ۲ پژوهشکده بیماری غیرواگیر و واگیر و مرکز تحقیقات دهان و دندان را برای این دانشگاه صادر کرده است.
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران  در حال حاضر در قالب هشت معاونت آموزشی، درمان ، بهداشتی ،تحقیقات و فناوری ، غذا و دارو ، امور اجتماعی ، دانشجویی و فرهنگی و توسعه مدیریت و منابع با بیش از ۱۹ هزار نیروی انسانی شاغل در ۱۱۱۰ خانه بهداشت روستایی، ۳۱۵ مرکز بهداشتی درمانی، ۵۴ پایگاه بهداشتی درمانی ، ۲۱ شبکه و مرکز بهداشت و درمان و ۲۵ بیمارستان به بیش از سه میلیون نفر جمعیت استان و بخش اعظمی از مسافران ، خدمات بهداشتی درمانی ارائه می دهد .

همچنین حدود ۹ هزار دانشجو در بیش از یکصد رشته مرتبط با پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران به تحصیل اشتغال دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =