پیوند صنعت و دانشگاه از طریق ۵۸ رشته دانشگاه فنی و حرفه‌ای سمنان

سمنان- ایرنا- سرپرست دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای استان سمنان گفت: ۵۸ رشته کاردانی و کارشناسی مهارتی در این دانشگاه به منظور تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه ارائه می‌شود.

رضا نقدی روز دوشنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) استان سمنان ابراز داشت: از مجموع ۵۸ رشته ارائه شده در دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای استان سمنان ۳۸ رشته در مقطع کاردانی و ۲۰ رشته در مقطع کارشناسی است.

وی ادامه داد: رشته طراحی لباس در مقطع کارشناسی پیوسته، کارشناسی مهندسی مکانیک خودرو و حسابداری به صورت ناپیوسته و رشته‌های کاردانی مانند انرژی تجدیدپذیر خورشیدی، تبرید، گرافیک، تربیت بدنی، معماری، هنرهای تجسمی-نقاشی، تولید و بهره برداری گیاهان دارویی و معطر، از جمله رشته‌های درسی است که در دانشگاه فنی‌ وحرفه‌ای استان سمنان ارائه می‌شود.

نقدی یادآور شد: دانشگاه فنی‌ وحرفه‌ای دولتی و تحصیل در مراکز این دانشگاه علمی رایگان است و دانش‌آموختگان رشته نظری، هنرستان‌ها و کار و دانش می‌توانند با شرکت در آزمون به صورت پیوسته یا ناپیوسته در این دانشگاه به ادامه تحصیل بپردازند.

وی بیان کرد: آموزش‌های مهارتی نقشی مهم در دسترسی دانش آموختگان به اشتغال و درآمد پایدار دارد و از همین رو این موضوع باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
سرپرست دانشگاه فنی‌ وحرفه‌ای استان سمنان تصریح کرد: نیاز امروز جامعه  تربیت افراد کاردان فنی است و دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای استان به دنبال رفع نیاز امروز بازار کار و تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه است.

رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان سمنان نیز در این بازدید اهداف و رسالت های خبرگزاری ایرنا و نیز برنامه های این خبرگزاری در استان را تشریح کرد.

محمد جهانگیریان ابراز داشت: خبرگزاری جمهوری اسلامی سابقه فعالیت ۸۵ ساله دارد و خبرهای این خبرگزاری به ۱۰ زبان زنده دنیا ترجمه می‌شود.

رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سمنان تصریح کرد: صحت، دقت و سرعت سه اصل مهم در  خبرنویسی است که خبرگزاری ایرنا تمام تلاش خود را به کار گرفته تا اخبار را با رعایت اصول خبری منتشر کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =