خرید گندم در استان خراسان رضوی افزایش یافت

مشهد- ایرنا- همزمان با فصل برداشت گندم در استان خراسان رضوی و خرید این محصول از کشاورزان، از اواسط اردیبهشت ماه تاکنون خرید این محصول نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل تعاونی روستایی استان خراسان رضوی روز دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه روسای اداره تعاون روستایی تایباد گفت: امسال از سوی شبکه تعاون روستایی این استان ۵۴ مرکز برای خرید حمایتی گندم به اداره غله استان معرفی شده است.

ایرج ناصری مقدم افزود: از این تعداد مرکز در حال حاضر ۳۴ مرکز گندم کشاورزان را خریداری می‌کند که تاکنون ۲۷ هزار تن گندم از سوی مراکز خرید سازمان تعاونی روستایی استان خریداری شده است.

وی به خرید حمایتی دانه روغنی کلزا در استان نیز اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر ۱۸ مرکز خرید برای محصول کلزا در این استان در نظر گرفته شده که تاکنون سه هزار و ۵۰۰ تن از این محصول خریداری شده است.

مدیرکل تعاونی روستایی استان خراسان رضوی به پرداخت مطالبات زعفرانکاران استان نیز اشاره کرد و گفت: پارسال ۶۸ تن و ۹۰۰ کیلوگرم زعفران به ارزش افزون بر ۶۴۰ میلیارد تومان از کشاورزان استان خریداری شد که تاکنون کشاورزانی که زعفران تحویلی آنها در تا چهار و هشت دهم کیلوگرم بوده مطالباتشان پرداخت شده است.

وی افزود: این مبلغ ۷۲ درصد مجموع طلب زعفرانکاران می‌باشد که اول تیر ماه سال جاری ۵۰۰ میلیارد ریال از مطالبات کشاورزان واریز شد و هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال دیگر از مطالبات کشاورزان این محصول باقی مانده که طی ۲ هفته آینده پرداخت خواهد شد. و شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =