حدود ۳۲ هزار فرصت شغلی در مشهد ایجاد شد

مشهد-ایرنا- معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار مشهد گفت: ۳۱ هزار و ۹۵۸ فرصت شغلی پارسال در شهرستان مشهد ایجاد شد که بیش از سهمیه تعیین شده از سوی استانداری خراسان رضوی بود.

شکوه میرشاهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سهمیه در نظر گرفته شده ایجاد فرصت شغلی برای شهرستان مشهد طی سال گذشته ۳۰ هزار و ۹۳۴ شغل بوده است.

وی با استناد به آمار سامانه "رصد" اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی ادامه داد: اداره صنعت، معدن و تجارت با ۱۳ هزار و ۸۶۸ فرصت شغلی بیشترین سهم از این آمار را به خود اختصاص داد و بیشتر فرصت های شغلی نیز با صدور پروانه کسب توسط اصناف زیرمجموعه اداره صنعت، معدن و تجارت در این شهرستان ایجاد شده است.  

معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار مشهد گفت: اداره راه و شهرسازی نیز با ۶ هزار و ۷۵۰ شغل در رده بعدی قرار دارد و این تعداد فرصت شغلی به واسطه صدور پروانه ساختمانی شهری و به تبع آن ایجاد اشتغال برای کارگران و نیروهای کار در بخش ساختمان ایجاد شده است.

میرشاهی افزود: پارسال دفاتر کاریابی مجاز زیرپوشش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در مشهد دو هزار و ۵۵۹ نفر را به کارگماشتند و پس از آن دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز برای دو هزار و ۵۲۸ نفر فرصت شغلی ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی(ره) با ایجاد دو هزار و ۲۸۰ شغل، بنیاد مسکن در قالب ساخت مسکن روستایی هزار و ۶۳۰ شغل، میراث فرهنگی و گردشگری هزار و ۱۲۸ شغل بخش حمل و نقل با ۸۷۰، جهاد کشاورزی با ۴۵۹ و بنیاد شهید نیز با ایجاد ۳۷۷ فرصت شغلی در رده های بعدی دستگاه های ایجادکننده فرصت شغلی در شهرستان مشهد قرار گرفته‌اند.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار مشهد گفت: پارسال سهم مشهد از میزان اشتغال‌زایی در خراسان رضوی ۵۰ درصد بوده است.

شهرستان مشهد با ۳.۵ میلیون نفر جمعیت و دارا بودن ۱۰۰ هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب،  ۵۵ درصد از واحدهای صنعتی، کشاورزی و معدنی استان ۶.۴ میلیون نفری خراسان رضوی را در خود جای داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =