آمادگی دانشگاه تهران برای آغاز سال تحصیلی حضوری یا مجازی

تهران - ایرنا- رییس دانشگاه تهران گفت: این دانشگاه آماده برگزاری سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ از ۱۵ شهریورماه به صورت مجازی یا حضوری است.

محمود نیلی احمدآبادی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا  درمورد بازگشایی دانشگاه ها از ۱۵ شهریور ماه  افزود: ما تابع ستاد مدیریت و مقابله با کرونا هستیم و دانشگاه تهران آمادگی برگزاری ترم جدید تحصیلی به صورت مجازی یا حضوری را دارد.

وی افزود: در این مدت دانشگاه سعی کرده بر اساس بودجه خود تا حدودی خوابگاه های دانشجویی را بازسازی کند و یک خوابگاه دانشجویی نیمه کاره با ظرفیت ۲۵۰ دانشجو نیز به زودی با کمک بنیاد جمالزاده آماده می شود.

رییس دانشگاه تهران تاکید کرد: ما برای برگزاری سال تحصیلی جدید تمهیدات لازم را پیش بینی کرده ایم.

نیلی احمدآبادی یادآور شد: دانشگاه تهران با شیوع ویروس کرونا در کشور و به دنبال آن اعلام برخی محدودیت ها از دوم اسفند ماه به سرعت در هفته اول آموزش مجازی برای دانشجویان را شروع کرد.

وی خاطرنشان کرد: ما تقریبا تاخیری در این زمینه نداشتیم، چون زیرساخت ها و آمادگی دانشگاه تهران در امر آموزش مجازی خوب بود، اکنون نیز با توجه به این که تجربه ما در این زمینه بهتر شده و استاد و دانشجو مجرب تر شده اند، به طور طبیعی آمادگی در برگزاری ترم جدید تحصیلی در دانشگاه به صورت مجازی نیز وجود خواهد داشت اما ما از حضوردانشجویان استقبال می کنیم.

رییس دانشگاه تهران با بیان این که دانشگاه بدون حضور دانشجویان لطفی ندارد، اظهار داشت: فکر می کنیم با حضور دانشجویان در دانشگاه کیفیت آموزش نیز بهتر می شود اگر چه آموزش مجازی می تواند به بخشی از آموزش عالی کمک کند و عملکرد آموزش مجازی نیز خیلی خوب بوده است، اما همچنان ترجیح می دهیم که دانشجو در دانشگاه حضور داشته باشد و سیستم آموزش مجازی در کنار آن باشد.

نیلی احمدآبادی همچنین در خصوص آزمون دروس عملی برخی رشته ها در دانشگاه تهران گفت: برای این موضوع هم در حال برنامه ریزی هستیم، هم اکنون دانشجویان آزمون های دروس تئوری به صورت مجازی را دارند و بعد از برگزاری این آزمون ها نحوه برگزاری امتحانات دروس عملی دانشگاه تهران اعلام می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha