۲ هکتار از حاشیه زرینه‎‌رود رفع تصرف شد

مهاباد- ایرنا- بخشدار بخش کشاورز شاهین‌دژ گفت: ۲ هکتار از اراضی ملی تصرف شده حاشیه زرینه‌رود در بخش کشاورز این شهرستان رفع تصرف شد.

صمد اکبری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در دومین مرحله از آزادسازی منابع ملی با هماهنگی و همکاری بین بخشداری، اداره منابع طبیعی و مقام قضایی، ۲ هکتار از حریم رودخانه زرینه‌رود واقع در بخش کشاورزی شاهین دژ رفع تصرف شد.

وی هدف از این اقدام را حفظ منابع و جلوگیری از زمین‌خواری دانست و ادامه داد: منطقه تصرف شده توسط سودجویان به صورت غیرمجاز به کشت نهال و زراعت اختصاص یافته بود که با پیگیری حقوقی عملیات خلع‌ید آن انجام شد.

بخشدار بخش کشاورز شاهین‌دژ  اضافه کرد: در این رابطه پرونده‌ای برای متهمان در راستای اعمال قانون و برآورد خسارت به اراضی ملی این منطقه تشکیل شده و هم‌اکنون پرونده در مراجع قضایی در حال بررسی است.

اکبری گفت: با احتساب این ۲ هکتار، در مجموع ۱۲ هکتار از اراضی ملی بخش کشاورز شاهین‌دژ از متصرفان در طول یکسال گذشته خلع‌ید شده است.  

وی تاکید کرد: شهروندان چنانچه قصد خرید املاک در محدوده و حریم شهرها را دارند ابتدا استعلام‌های لازم در این خصوص را از طریق اداره نهادهای دولتی انجام داده و از خرید هرگونه زمین فاقد سند مالکیت رسمی از افراد سودجو پرهیز کنند.

شاهین‌دژ در مجموع دارای ۹۰ هزار هکتار زمین زراعی و باغی است که از این مقدار ۲۵ هزار هکتار به صورت آبی به زیرکشت می‌رود. 

این شهرستان با ۹۶ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی و ۲۲۵ کیلومتری مرکز استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha