۲ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۰
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 83829611
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ترامپ حامیان پنهان ندارد

تهران-ایرنا- شبکه خبری سی‌ان‌ان در تحلیلی درباره نتایج نظرسنجی‌ها و پیشتازی جوبایدن معاون رئیس جمهوری پیشین و نامزد دموکرات‌ها در برابر دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی آمریکا در انتخابات ۲۰۲۰، نوشت: به نظر نمی‌رسد که فعلا ترامپ حامیانی پنهان داشته باشد که نتیجه را در نهایت به نفع او تغییر دهد.

این رسانه آمریکایی گزارش داد: نتایج نظرسنجی جدید خبرگزاری رویترز و موسسه ایپسوس نشان داد که بایدن با کسب ۴۸ درصد آرا در مقابل ترامپ با احراز ۳۵ درصد آرا در نظرسنجی ها جلو است.

به رغم پیشتازی بایدن در تقریبا همه نظرسنجی های ایپسوس در سال  جاری، اختلاف پیشتازی او در نظرسنجی جدید این موسسه بالاترین رقم در سال ۲۰۲۰میلادی بوده است.

هرچند نتایج نظرسنجی های ملی در سراسر سال ۲۰۱۶ همزمان با دور قبلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دقیق بود یکی از مسائلی که اغلب شنیده می شد این بود که حامیان ترامپ یا دروغ می گویند یا با نظرسنج ها صحبت نمی کنند.

نظرسنجی هایی همچون ایپسوس چنین استدلالی را رد می کنند زیرا برای مصاحبه ها با شرکت کنندگان از دستگاه در نظرسنجی های خود استفاده می کند (برای مثال آنلاین). دلیلی وجود ندارد که رای دهندگان به دستگاه دروغ بگویند.

 نظرسنجی های سراسری در هفته ای که گذشت، از بین موسسه های نظرسنجی که مصاحبه مستقیم با رای دهندگان نداشته اند برتری بایدن در برابر ترامپ با ۵۰ در مقابل ۳۹ درصد آرا را به طور متوسط نشان می دهند. این یک امتیاز بالا را نشان می دهد و نتایج آن شبیه بیشتر نظرسنجی هایی است که به طور مستقیم انجام شده و نشان می دهد بایدن با ۵۱ درصد آرا در مقابل ترامپ با ۴۱ درصد آرا جلوتر است.

گذشته از این، کاملا مشخص است که اختلاف برتری بایدن در بیشتر نظرسنجی های غیرمستقیم در حال افزایش است. در همه نظرسنجی های انجام شده به دنبال اعتراضات نژادپرستی و خشونت پلیس که اواخر ماه می (اردیبهشت) آغاز شد متوسط اختلاف دو نامزد ۴۸ در برابر ۴۱ به نفع بایدن بود. نگاهی به نظرسنجی ها قبل از اعتراضات نشان می دهد که بایدن با اختلاف ۴۷ در مقابل ۴۲ از ترامپ جلو بود. به عبارت دیگر پیشتازی بایدن در برابر ترامپ در هفته گذشته در مقایسه با یک ماه پیش در نظرسنجی از طریق مصاحبه غیرمستقیم و از طریق دستگاه دو برابر شده است.

در نظرسنجی های غیرمستقیم ماه گذشته شاهدی وجود نداشته که نشان دهد حامیان ترامپ در نظرسنجی های ماه گذشته گفته باشند که هنوز درباره این که به چه کسی رای داده اند تصمیم نگرفته اند.

همچنین دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم نتیجه نظرسنجی ها به نفع بایدن تغییر کرده زیرا دموکرات ها تمایل بیشتری دارند به نظرسنجی ها در این روزها پاسخ دهند.

 سی ان ان در بررسی نظرسنجی های انجام شده از زمان آغاز اعتراض ها در آمریکا افزود: بیشتر نظرسنجی های غیرمستقیم به طور متوسط اختلاف برتری ۹ پله ای بایدن در مقایسه با نظرسنجی های سال ۲۰۱۶ در رابطه با هیلاری کلینتون نامزد وقت دموکرات ها را نشان می دهد. تغییر ۹ پله ای در مقایسه با نظرسنجی های سال ۲۰۲۹ باعث برتری ۱۱ پله ای او در نظرسنجی های سراسری شده است.

این رسانه نتیجه گرفت: با این حال هیچ چیز نتیجه رقابت ها را تضمین نمی کند و ترامپ ممکن است در نظرسنجی های آتی بار دیگر حمایت بیشتری کسب کند. فعلا ادله ای وجود ندارد که نشان دهد ترامپ دارای حامیان مخفی است. اما آنچه که ظواهر امر نشان می دهد این است که بایدن در رقابت های ریاست جمهوری از ترامپ جلوتر است.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سوم نوامبر ۲۰۲۰ مصادف با ۱۳ آبان ۱۳۹۹ برای انتخاب پنجاهمین رئیس جمهوری آمریکا و معاونش برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =