اولویت شهرداری بوشهر حرکت به سمت کسب درآمد پایدار باشد

بوشهر- ایرنا- فرماندار بوشهر گفت: اولویت این شهرداری به درآمدهای پایدار و جذب سرمایه‌گذار برای توسعه و پیشرفت هر چه بیشتر این شهر است.

عباس جمشیدی روز دوشنبه در نشست با اعضای شورای اسلامی شهر بوشهر افزود: از سال ۹۲ اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته که شاید ایده‌آل نباشد ولی نافی خدمات و زحمات انجام شده‌ نیست که به طور نمونه با تعامل شورا، شهرداری، اداره آب و فاضلاب و فرمانداری نوسازی شبکه آب شهر انجام شد.

وی ادامه داد: چنانچه در دولت‌های قبل که اعتبارات خوبی وجود داشت، آب شیرین کن‌ها احداث می‌شد  امروز در بوشهر مشکل آب وجود نداشت.

جمشیدی اظهارداشت: در این زمینه با آغاز عملیات احداث یک آب شیرین کن با ظرفیت ۳۵ هزار متر و مناقصه یک آب شیرین کن ۱۷ هزار متر مکعبی روند خوبی برای تامین آب شرب بوشهر در پیش گرفته شده‌است.

وی بیان کرد: فاضلاب بافت تاریخی بوشهر نیز که رویا بود ۹۸ درصد کار انجام و شبکه آب بافت نوسازی شده‌است.

فرماندار بوشهر گفت: در فضای همدلی و تعامل در همه حوزه‌ها می‌توان کارهای بسیار خوبی انجام داد و اکنون با توجه به نظر مساعد استان بوشهر به حوزه عمران شهری باید از این فرصت استفاده کرد.
جمشیدی گفت: با توجه به جمعیت بوشهر در سرانه بودجه اختصاص داده شده این شهرستان همیشه جزو سه شهرستان برتر است. 
وی در مورد مصوبات شورا گفت: برای مصوبات شورا مکانیزمی تعریف شده و از سال ۹۵ با اصلاح قانون شورا هیات تطبیق ایجاد شد که فرماندار یک عضو این کمیته سه نفره است.

جشمیدی اضافه کرد: چنانچه شورا ایرادی به مصوبه دارد می‌تواند به مراجع بالا دستی (شورای حل اختلاف) و حتی بالاتر ارجاع دهد چون این مهم حق  قانونی اعضای شورا است.
وی بیان کرد: از سال ۹۵ مصوبات شورا قانونی تر و ۸۰ درصد مصوبات تایید و فقط ۲۰ درصد آنها رد شده‌است.

شهردار بوشهر افزود: این شهر به عنوان مرکز و ویترین استان باید الگوی شهرهای دیگر استان باشد که تحقق این مهم نیازمند تامین اعتبارات خاص است.

فردین خورشیدیان افزود: برای توسعه شهر بوشهر برنامه مدون وجود نداشته و حضور نیروگاه اتمی، پایگاه‌های نظامی و شهرک‌های صنعتی باعث توسعه نیافتن شهر شده‌است.

وی ادامه داد: در این ارتباط انتظار است نیروگاه اتمی در محل فروش برق سهم شهر بوشهر را پرداخت کند.

خورشیدیان عنوان کرد:  همچنین دولت در قبال خدماتی که به پایگاه‌های نظامی در بوشهر ارائه می‎شود، اعتبارات بیشتری به مرکز استان اختصاص دهد. 
وی با قدردانی از حمایت‎های فرماندار از شهرداری در  اختصاص اعتبارات عمرانی گفت: انتظار داریم در سال جاری در پروژه‌های شاخص ازجمله  تقاطع میدان مطهری، راست گرد میدان غدیر، پایش تصویری و جاده سرتل به نیروگاه اتمی،  اعتبارات خوبی به شهرداری اختصاص یابد تا بتوانیم کارهای شایسته مردم بوشهر انجام دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =