۲ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۴
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 83829559
۰ نفر

برچسب‌ها

هند خواستار تحویل زود هنگام سامانه اس۴۰۰ روسیه شد

دهلی نو-ایرنا- راجنات سینگ وزیر دفاع هند روز دوشنبه با هدف شرکت در مراسم روز پیروزی روسیه، دهلی نو را به مقصد مسکو ترک کرد. مقامات هندی اعلام کردند در این دیدار وزیر دفاع هند خواهان تحویل زود هنگام سامانه موشکی اس ۴۰۰ از سوی روسیه خواهد شد.

به گزارش رسانه‌های هند، وزیر دفاع هند پیش از آغاز سفر خود به روسیه در حساب توئیتری خود نوشت: این سفر یک فرصت خوب برای گسترش روابط دفاعی و راهبردی هند و روسیه است. 
یک مقام وزارت دفاع هند گفت: راجنات سینگ در طول سفر خود به روسیه با سرگئی شویگو همتای روسی خود دیدار خواهد کرد.  از جمله برنامه‌های دیگر وزیر دفاع هند، دیدار با یوری بوریسوو معاون نخست وزیر و همچنین مسوول امور فضایی و نظامی روسیه است. 
وی افزود: هند خواهان تحویل زود هنگام سامانه موشکی اس ۴۰۰ است. روسیه پیش از این اعلام کرده بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا، تحویل این سامانه به هند به سال ۲۰۲۱ موکول خواهد شد. 
سفر راجنات سینگ به روسیه در میان مناقشه مرزی با چین انجام می‌شود. به گفته مقامات روسی، وی فونگخه وزیر دفاع چین نیز برای شرکت در مراسم روز پیروزی روسیه بر آلمان نازی، در روسیه حضور خواهد داشت. چین اکنون سامانه موشکی اس ۴۰۰ را از روسیه خریداری کرده است. 
هفتاد و پنجمین سالگرد پیروزی روسیه بر آلمان نازی در جریان جنگ جهانی دوم، در تاریخ ۲۴ ماه جاری (ژوئن) برگزار خواهد شد. 
در میان تنش‌ها با چین، هند همچنین برای خرید ۱۲ فروند جنگنده سوخوی ۳۰‌ام کی آی و همچنین ۲۱ فروند میگ ۲۹ از روسیه اقدام کرده است. 

قرارداد اس ۴۰۰ هند و روسیه و نارضایتی آمریکا 
هند در سال ۲۰۱۸ قرارداد خرید ۵ سامانه موشکی اس ۴۰۰ به ارزش ۵ میلیارد دلار را با روسیه امضا کرد. این قرارداد انتقاد آمریکا از هند را به دنبال داشت به گونه‌ای که کاخ سفید هند را به تحریم تهدید کرد. 
دهلی نو با وجود مخالفت‌ها و اخطارهای آمریکا در خصوص انجام قراردادهای بزرگ نظامی با روسیه، این توافق را امضا کرد. 
سال ۲۰۱۷، ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قانونی به نام 'مبارزه با مخالفان آمریکا از طریق تحریم' یا 'کاتسا' امضا کرد که بر اساس آن روسیه، ایران و کره شمالی شامل تحریم‌های واشنگتن شدند. بند ۲۳۱ قانون کاتسا، کشورهایی که دارای قرادادهای مهم با بخش‌های دفاعی و امنیت روسی هستند، واجد شرایط تحریم از سوی آمریکا خواهند بود. 
هند که دارای روابط گسترده نظامی با روسیه است و اکثر تجهیزات نظامی خود را از این کشور خریداری می‌کند تحت تاثیر این قانون قرار گرفته است. 
آمریکا چندین بار اعلام کرده است که کشورهایی که به انجام این قراردادهای مهم با روسیه بپردازند، شامل تحریم‌های آمریکا خواهند شد و هند نیز از این امر مستثنی نخواهد بود. 
 هند نمی‌تواند به راحتی رابطه نظامی خود را با روسیه نادیده بگیرد. اکثر تجهیزات نظامی هند ساخت روسیه هستند و مسکو در سال‌های گذشته یک همکار قابل اعتماد دهلی نو در زمینه تامین تجهیزات نظامی مورد نیاز و همچنین انتقال تکنولوژی به هند بوده است. 
سامانه زمین به هوای اس ۴۰۰ مشهور به پیروزی (Triumf) نسل جدید سیستم پدافند هوایی روسیه است که توسط "مرکز طراحی الماس" طراحی شده و به عنوان یک بهبود از خانواده پدافند هوایی اس-۳۰۰ به‌شمار می‌رود. 
اس-۴۰۰ قادر به تشخیص ۱۰۰ هدف به طور همزمان و درگیر شدن با ۱۲ هدف به طور همزمان از محدوده ۴۰۰ کیلومتری است، از جملهٔ این هدف‌ها؛ هواپیما، موشک‌های کروز و موشک‌های بالستیک است. 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha