۲ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۱
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83829490
۰ نفر

برچسب‌ها

مصرف برق در بوشهر ۱۳ درصد افزایش یافت

بوشهر-ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ‌بوشهر گفت: با توجه به افزایش دما، اوج بار مصرف برق در این استان ‌از یکهزارو ۷۰۱ مگاوات عبور کرد گه این میزان پیک نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد افزایش دارد.

اردشیر مذکوری روز دوشنبه با گرامیداشت هفته صرفه‌جویی و مدیریت مصرف آب و برق افزود: مصرف فراتر از حد متعارف برق سبب بروز مشکلات می‌شود که در این ارتباط از مشترکان برق استان بوشهر انتظار می‌رود مدیریت مصرف را در دستورکار قرار دهند و در ساعات ۱۳ تا ۱۷ به عنوان ساعت‎های اوج مصرف از وسایل برقی غیر ضروری و پرمصرف استفاده نکنند.

وی تاکید کرد: مشترکان برق استان بوشهر در ساعت‌های یاد شده باید از لوازم پرمصرف برقی غیرضرور مانند لباسشویی، ظرفشویی، جاروبرقی، اتو و نظایر آن اجتناب کنند.

مذکوری یادآور شد: بیشترین مصرف برق مشترکان خانگی در تابستان مربوط به کولرهای گازی است که با سرویس بموقع و تعیین درجه خنک‌کنندگی آنها در دمای ۲۴ درجه سانتیگراد، مصرف برق به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: هدف از مصرف بهینه انرژی برق حذف مصرف یا کم مصرف کردن نیست بلکه هدف از این مهم صحیح، بموقع و به اندازه مصرف کردن است.

مذکوری با اشاره به اثرات تنظیم ساعت کار ادارات در کاهش مصرف برق اظهار داشت: با تغییر ساعت کار ادارات اوج بار مصرف برق بیش از ۴۰ مگاوات کاهش یافته‌است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha