۵۵ مدرسه روستایی خراسان شمالی باید یک کاسه شود

بجنورد- ایرنا- معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی گفت: ۵۵ مدرسه در این استان قابلیت یک کاسه شدن دارد که در صورت تامین اعتبار، اقدام می‌شود.

قنبرعلی خوش آیینه روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از الزامات برای یک کاسه کردن مدارس در روستاها، تامین اعتبار در زمینه سرویس روستامرکزی بوده و البته این امر هزینه بر است.

وی افزود: نیروبری در آموزش و پرورش این استان، بسیار زیاد است و علت آن، پراکندگی روستاها است، در این زمینه تلاش داریم تا با تجمیع و یک کاسه کردن مدرسه های روستایی، نیروبری کاهش و در هزینه ها صرفه جویی شود.

معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی افزود: سال گذشته، ۱۵ مدرسه روستایی در استان تجمیع شد.

وی گفت: با تجمیع ۵۵ مدرسه باقی مانده، دست کم در به کارگیری ۷۰ نفر معلم صرفه جویی و هزینه های مربوط به استخدام این نیروها، کاسته می شود.

خوش آیینه اظهار داشت: تجمیع مدارس بیشتر در مدارس کم جمعیت شهرستان های راز و جرگلان و مانه و سملقان اجرا می شود و مدارس روستاهای متوسطه اول و دوم در هم ادغام می شوند.

معاون پژوهشی، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی افزود: اکنون نیروبری این اداره کل در مقایسه با سایر استان ها به علت پراکندگی زیاد مناطق روستایی بالا است.

خراسان شمالی به لحاظ پراکندگی روستاها در جایگاه سوم استان های کشور قرار دارد.

اکنون ۱۸۵ هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه مشغول به تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =