۲ تیر ۱۳۹۹،‏ ۸:۰۵
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 83829290
۰ نفر

برچسب‌ها

 اندیشمند معروف شیعه پاکستان درگذشت

اسلام‌آباد - ایرنا - علامه "طالب جوهری" اندیشمند، شاعر و از شخصیت‌های معروف شیعه که محبوبیت ویژه‌ای نزد تمامی فرق اسلامی در پاکستان داشت، بامداد امروز (دوشنبه) در شهر "کراچی" درگذشت.

سخنرانی‌های علامه‌جوهری در ایام محرم به ویژه مجلس شام غریبان امام حسین علیه السلام که هر سال به صورت زنده از شبکه ملی پاکستان پخش می‌شد، وی را به شخصیتی معروف و محبوب میان فرق اسلامی در داخل و خارج تبدیل کرده بود.

وی دروس حوزوی را نزد آیت الله خویی و آیت الله سید باقر صدر در شهر نجف عراق کسب کرد. دولت پاکستان سال‌های اخیر به پاس خدمات ارزشمند علامه طالب جوهری نشان عالی کشوری موسوم به "ستاره امتیاز" را به وی اعطا کرد.

این شخصیت ارشد شیعیان پاکستان روز ششم شهریور ۱۳۱۷ شمسی (۲۸ اوت ۱۹۳۸) پیش از تاسیس پاکستان در منطقه "پنتا" به دنیا آمد و پدر وی مولانا "محمد مصطفی جوهر" در آن زمان از شخصیت‌های معروف و اندیشمند شبه‌قاره شناخته می‌شد.

"عمران‌خان" نخست وزیر پاکستان، "شاه محمود قریشی" وزیر امور خارجه این کشور و بسیار از رهبران احزاب مذهبی و سیاسی پاکستان با ابراز تاسف از درگذشت علامه جوهری، این ضایعه را به جامعه شیعیان و دوستداران مرحوم تسلیت گفتند.

علامه "راجا ناصر عباس جعفری" دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین از احزاب پیشرو شیعیان پاکستان  نیز با ابراز تسلیت درگذشت علامه جوهری گفت: این کشور امروز شخصیتی را از دست داد که تمام زندگی وی در ترویج وحدت اسلامی و جنگ با فرقه‌گرایی سپری شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =