با هنجارشکنان خرید و فروش سلاح در لرستان برخورد شود

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: متاسفانه خرید و فروش سلاح در استان در حال انجام است که مبارزه با این هنجارشکنان مستلزم همکاری برخی دستگاهها و به ویژه نیروی انتظامی با دستگاه قضا می‌باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی شامگاه یکشنبه در دیدار با رییس کل دادگستری لرستان تاکید کرد: اعمال قانون با صلابت و بدون بی رحمی در مقابل هنجارشکنان لازم است.

وی با بیان اینکه وظیفه اصلی قوه قضاییه اقامه عدل است افزود: مکتب اسلام از صدر تاکنون بر اساس عدل پایه گذاری شده و بدون شک قوه قضاییه هر سال نسبت به سال قبل باید پیشرفت  و به تعبیر مقام معظم رهبری آورده جدیدی داشته باشد که این مهم با آورده جدید امکانپذیر خواهد بود.

وی تصریح کرد: جهش تولید در دستگاه قضا و فرهنگی به معنای تحول در کارها و فعالیت ها است  قوه قضاییه وظایف گسترده ای از جمله احیا حقوق عامه دارد که از امنیت تا عرصه های بین المللی را شامل می شود. 

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی گفت: مبارزه سخت گیرانه با فساد از دیگر وظایف قوه قضاییه است که خوشبختانه این روزها شاهد عملکرد بسیار خوب این قوه و برنامه های آن هستیم هرچندکه مبارزه با فساد در درون این نهاد باید با شدت بیشتری پیگیری شود.

وی با اشاره به مطالبات مقام معظم رهبری از دستگاه قضا افزود: یکی از مطالبات مقام معظم رهبری از دستگاه قضا بهره گیری از منشور حضرت علی (ع) به مالک اشتر است که باید در انتصاب قاضی و مدیران دستگاه قضایی به این منشور مراجعه شود تا تواناترین و برترین افراد در قوه قضاییه منصوب شوند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد  نه نسبت های فامیلی بلکه پایبندی به نظام اسلامی و احکام اسلامی، خدمت به مردم و همچنین نسب فرد با جمهوری اسلامی مهمترین اصل در انتخاب مدیران است چراکه در این صورت رضایت مردم و رسیدگی سریع به پرونده ها حاصل می شود.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری طی دیدارهایی با مسوولان دستگاه قضا طی سال های مکرر بیان کرد: شرط لازم و اول برای موفقیت قوه قضاییه ریشه کنی فساد در درون این قوه است چرا که این اقدام موجب سربلندی قضات و دادگستری ها خواهد شد.

وی ادامه داد: تاثیر ناپذیری از صاحبان زر و زور، صاحبان قدرت و ثروت و تربیت نیروی صالح برای منصب های مدیریتی از مهمترین بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مسوولان قوه قضاییه طی سال های اخیر بوده و البته در دستگاه قضا همواره چشم هایی بیدار و هوشیار هستند که با افراد بدون توجه به مقام و منصب تعارفی نداشته و چنانچه تخلفی  رخ بدهد باید آن را آشکار کرد.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی با بیان اینکه قوه قضاییه باید مظهر و پناهگاه ملت باشد تصریح کرد: اقتدار، قانون گرایی و سلامت کامل از عوامل استقلال دستگاه قضایی و تاکید بر لزوم پیشگیری از جرم از مهمترین شاخصه های این نهاد است.

وی تاکید کرد: بنابراین برخورد جدی با تخلفات لازمه پیشرفت کامل در دستگاه قضایی و تشویق قضات عادل و درستکار مکمل تنبیه متخلفان است که این موارد باید به عنوان  مهمترین شاخصه های دستگاه قضا مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین شهید بهشتی را یک شخصیت علمی ،فرهنگی و بنیانگذار دستگاه قضای اسلامی دانست و تصریح کرد:  شهیدان حجت الاسلام سید فخرالدین رحیمی و شهید محمد حسین صادقی به عنوان نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی بودند که در هفتم تیر ماه به وسیله منافقان کوردل به شهادت رسیدند.

هفته قوه قضاییه از اول تیرماه به مناسبت شهادت شهید بهشتی آغاز می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =