نماز جمعه این هفته قم به امامت آیت الله سعیدی برگزار می شود

قم – ایرنا - معاون ارتباطات ستاد نماز جمعه استان قم گفت: پس از تعطیلی بلندمدت نماز جمعه برای جلوگیری از کرونا، این هفته نماز جمعه به امامت آیت الله سعیدی برگزار می شود.

احمد نامداری عصر یکشنبه در جلسه ستاد مبارزه با کرونا در سالن کرامت استانداری افزود: اقدام های لازم برای رعایت پروتکل های بهداشتی در مصلای قدس انجام شده است.

وی ابراز کرد: برای رعایت پروتکل های بهداشتی تمام کتاب های ادعیه جمع آوری و مهر و کیسه های نو در مصلای قدس تامین شده است.

نامداری همچنین از اصلاح سیستم تهویه هوا، توزیع ماسک و ضدعفونی کردن فضای مصلا برای برگزاری نماز جمعه خبر داد.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های شماره‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =