عاملی: چمران نماد دانشمندان بسیجی است

تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در بیانیه ای خطاب به اساتید و دانشمندان بسیجی، ضمن تاکید بر ضرورت بازشناسی دانشمند و سردار بزرگ الهی و انقلابی شهید مصطفی چمران، او را نماد دانشمندان بسیجی ذکر کرد.

به گزارش شورای عالی انقلاب فرهنگی، سعیدرضا عاملی در بیانیه ای به مناسبت روز بسیج اساتید و بزرگداشت سردار دانشمند شهید چمران گفت: سی و یکم خرداد در تقویم کشور به نام روز بسیج اساتید مزین شده است که روز شهادت شهید سرفراز، نماد سرداری و دانشمند بودن دکتر چمران است. دکتر چمران نماد دانشمندان بسیجی بوده  که با موفقیت های خود در سنگرهای علم و جهاد الگوی یک اندیشمند متفکر و جهادگر بسیجی و مسلمان است.
وی افزود: دکتر چمران در عالی‌ترین سطوح و در معتبرترین مراکز آموزشی جهان با رتبه ممتاز و با اخذ «دکترای الکترونیک و فیزیک پلاسما»  تحصیل، تحقیق و تدریس کرد و در زمان خاص در قلب مبارزه با طاغوت، رژیم اشغالگر قدس و دشمن متجاوز در جنگ تحمیلی و بذل جان خود در این راه مقدس به عنوان یک اندیشمند و مجاهد از خود گذشته و دل به خدا سپرده، ستایش ملت بزرگ ایران را برانگیخت.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: مردم ایران هیچ گاه حماسه آفرینی‌های شهید چمران در مصاف با گروهک‌های تروریستی و ضد انقلاب، دفاع مقدس و مبارزه های ضد صهیونیستی برای رهایی قدس شریف را فراموش نخواهد کرد و به افتخار این فرزند نخبه و دانشمند ایران روز شهادت وی در تقویم رسمی کشور به نام روز اساتید بسیجی مزین شده است. زندگی و راه شهید چمران نماد و الگوی حرکت اساتید بسیجی شد و راه مبارزه و مجاهدت در میادین پر خطر و خلاقیت و نوآوری برای تامین آسایش، امنیت و سلامت مردم عزیز و شریف ایران را مسیر سازی کرد.
عاملی ادامه داد: ایران امروز در میان کشورهای جهان توانسته است به برکت تلاش اساتید بسیجی پیشرفت های قابل توجهی در حوزه علم و فناوری و آموزش عالی داشته باشد. اساتید بسیجی  در بسیاری از رشته های مهم علمی، از نوآوری، مرزگشایی علمی و جایگاه علمی برتر برخوردارند و به اذعان مراکز علم سنجی در شاخص های کمی و کیفی دارای رتبه های قابل توجه در جهان هستند و این توانایی علمی پس از گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، در تمام ساحت های کشور از جمله صنایع دفاعی، صنایع خدماتی، علوم پزشکی و فنی و مهندسی و توسعه و پیشرفت کشور موتور محرک و مایه سربلندی کشور بوده و خواهد بود.
وی افزود: ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دانشمند شهید چمران از خدمات اساتید بسیجی در پیشبرد اهداف کشور و تحقق استقلال علمی و عدم وابستگی کشور در حوزه فناوری و دانش تقدیر و تشکر داشته و قطعا این مسیر پر افتخار در گام دوم انقلاب نیز پر قدرت تر از قبل با حضور اساتید بسیجی، مومن و انقلابی استمرار خواهد داشت و ایران اسلامی با تکیه بر علم و فناوری و اساتید متدین هر روز قوی تر خواهد شد.
شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز با همه ظرفیت های خود، آمادگی حمایت و پشتیبانی و بهره گیزی از ظرفیت علمی  و ایمانی این جامعه بزرگ و مردمی را دارد و بر این باور است که اساتید و اندیشمندان بسیجی از یک ظرفیت و توانش بالا و موثر برخوردار هستند و می توانند روندهای جدید نوآوری و پیشرفت همراه با اخلاق الهی را فراهم آورند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =