۱ تیر ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۷
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 83829141
۰ نفر

برچسب‌ها

ادامه نقض حریم هوایی لبنان از سوی رژیم صهیونیستی

تهران- ایرنا- ارتش رژیم صهیونیستی در ادامه تعرض به حاکمیت لبنان، بار دیگر حریم هوایی این کشور را نقض کرد.

به گزارش شبکه خبری المنار، جنگنده های رژیم صهیونیستی روز یکشبنه بر فراز شهرهای صیدا و حاصبیا و مناطق العرقوب، جبل الشیخ، مزارع شبعا به پرواز درآمدند.

هواپیماهای متجاوز همچنین بر فراز مناطق النبطیه و اقلیم التفاح در ارتفاع پائین به پرواز درآمدند و اقدام به عملیات ایذایی کردند.

جنگنده های رژیم صهیونیستی در ادامه نقض حریم هوایی لبنان همچنین بر فراز منطقه صور و اردوگاه های آن و بخش غربی و مرکزی لبنان به پرواز درآمدند.

پرواز جنگنده های متجاوز بر فراز بقاع غربی و منطقه اقلیم التفاح در ارتفاع پائین، از دیگر موارد نقض حریم هوایی لبنان در روز یکشنبه بود.

هواپیماهای متجاوز رژیم صهیونیستی تقریبا هر روز وارد حریم هوایی لبنان شده و در نقاط مختلف این کشور عملیات شناسایی و جاسوسی انجام می دهند و اعتراض های مکرر مقام های لبنانی به مقام های سازمان ملل در این زمینه به دلیل اعمال فشار آمریکا و لابی صهیونیستی راه به جایی نبرده است.

بر اساس قطعنامه ۱۷۰۱ که پایان تابستان ۱۳۸۵ و پس از جنگ ۳۳ روزه‌ ی رژیم اسرائیل علیه لبنان در شورای امنیت سازمان ملل منتشر شد، این رژیم ملزم شده بود به تجاوزهای هوایی، دریایی و زمینی به تمامیت سرزمینی لبنان پایان دهد.

با این همه، رژیم صهیونیستی با تجاوزهای روزانه به خاک و قلمرو هوایی و دریایی لبنان مفاد این قطعنامه  سازمان ملل را نقض می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =