۲ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۱
کد خبرنگار: 2083
کد خبر: 83829136
۰ نفر

برچسب‌ها

نمایندگی پزشکی قانونی در میامی افتتاح شد

شاهرود - ایرنا - نمایندگی پزشکی قانونی در شهرستان میامی روز دوشنبه با برگزاری مراسمی با حضور جمعی از مسوولان دستگاه های اجرایی افتتاح شد.

رحیم عامری دادستان عمومی و انقلاب میامی در حاشیه این آیین به خبرنگار ایرنا گفت: با راه اندازی این مرکز مشکلات مردم شهرستان میامی برای دریافت خدمات پزشکی قانونی رفع خواهد شد.

عامری ادامه داد: با پیگیری های انجام شده نمایندگی پزشکی قانونی که یکی از مطالبات مردم شهرستان میامی بود محقق شد. 

دادستان عمومی و انقلاب میامی هدف از اجرای این طرح را ارائه خدمات قضایی عنوان کرد و افزود: این اداره در محل بیمارستان امام رضا(ع) میامی مستقر است.

عامری گفت: ازابتدای شروع به کار دادگستری و دادسرای میامی در سال ۱۳۹۲ پیگیری های متعددی برای این کار شد.

  وی افزود: تعداد پرونده‌های کیفری، مراجعان به دادگستری ، تعداد زیاد حوادث رانندگی ، تعیین علت مرگ برخی متوفیان ، دعاوی مربوط به قصور پزشکی و دعاوی خانوادگی استقرار اداره پزشکی قانونی را در میامی ضروری کرده بود. 

در این آئین علیرضا مصری پور به عنوان مسوول نمایندگی پزشکی قانونی میامی معرفی شد.

شهرستان میامی در مجاورت جاده سراسری تهران - مشهد و در میانه این راه واقع شده  و محورهای مواصلاتی آن یکی از پرحادثه ترین راه های استان سمنان است که متاسفانه در برخی از این حوادث هموطنانی هم کشته می شوند. 

با کشته شدن هر مسافری و یا فوت مشکوک هر شهروندی ، پای پزشکی قانونی به میان می آید  و از آن جا که این اداره در میامی مستقر نبود ، اجساد به شهر شاهرود منتقل می شدند تا روند اداری مربوطه طی شود. 

شهرستان میامی با جمعیتی حدود ۴۰ هزار تن در شرق استان سمنان قرار دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =