استاندار: مقابله با مواد مخدر در قم نیازمند نشاط اجتماعی است

قم - ایرنا - استاندار قم بر ضرورت سیاست‌گذاری در زمینه برنامه‌های نشاط اجتماعی به‌منظور مقابله با سوءمصرف مواد مخدر در این استان در شرایط کرونایی و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی تاکید کرد.

به گزارش عصر یکشنبه روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست در سومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به جان‌فشانی حافظان امنیت و مرزبانان در مبارزه با قاچاق مواد مخدر اشاره و اظهار داشت: عرصه مبارزه با مواد مخدر بستر مبارزه با بیوتروریسم است و ایران اسلامی با جان‌فشانی نیروهای همیشه آماده خود در مقابله با این پدیده شوم ایستادگی می‌کند.

وی ضرورت هم‌زیستی همراه با مراقبت‌های بهداشتی در شرایط شیوع کرونا را موردتوجه قرار داد و اضافه کرد: شرایط پایدار کنونی در استان نباید از مراقبت‌های مردم در مقابله با شیوع بیماری و قطع زنجیره انتقال کرونا بکاهد و این مهم در سیاست‌های کلان استان و اتخاذ تصمیم‌های مدیریتی در همه عرصه‌ها به‌عنوان یک اصل و اولویت در نظر گرفته می‌شود.

سرمست، امر مبارزه با مواد مخدر را رویکرد همیشگی مدیریت استان دانست و بیان داشت: هرگونه تصمیم و برنامه‌ریزی در راستای بسترسازی فرهنگی پیشگیری و مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر در سطح جامعه با در نظر گرفتن پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی اجرایی شود.

وی نشاط اجتماعی در شرایط کنونی را نیاز امروز جامعه دانست و گفت: در شرایط بحران شیوع کرونا اجرای برنامه‌ها به‌صورت مجازی و غیرحضوری در اولویت است.

استاندار قم نقش دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف استان در حیطه وظایف تخصصی و تکالیف سازمانی مربوطه را موردتوجه قرار داد و تصریح کرد: این اقدام‌ها در قالب یک مجموعه مشترک و با اهداف تربیتی و پیشگیرانه در جامعه هدف، قشرهای مختلف ازجمله دانش آموزان صورت گیرد.

وی ادامه داد: ارائه مهارت‌های عمومی زندگی سالم و ترویج رفتارهای مراقبتی در نسل جوان، منجر به افزایش توانمندی و مهارت افزایی جوانان و پیشگیری عملی از سوءمصرف مواد مخدر در جامعه خواهد شد.

استاندار قم با اشاره به اهمیت افزایش نشاط در کاهش آسیب‌های اجتماعی، خاطرنشان کرد: مصائب حاصل از بیماری کرونا اهمیت کار در فضای نشاط اجتماعی را دوچندان می‌کند ولی باید در همه حال بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی در برنامه‌های نشاط افزا تاکید شود.

 در پایان این جلسه استاندار قم از تعدادی از مسئولان فعال در عرصه مبارزه با مواد مخدر تجلیل کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =