۱ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۴۵
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83829109
۰ نفر

برچسب‌ها

محرومیت‌زدایی صنعتی در گیلان با جدیت دنبال شود

رشت- ایرنا- استاندار گیلان با تاکید بر لزوم اهتمام به محرومیت‌زدایی صنعتی در استان گفت: باید همپوشانی بیشتری برای توسعه مناطق مختلف گیلان پدید آورد.

به گزارش عصر یکشنبه  پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛دکتر ارسلان زارع در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه  با حضور نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی بر لزوم استفاده بهینه از تمامی داشته ها و منابع استان تاکید و بیان کرد: باید با توزیع اعتبارات تملک دارایی و سرمایه ای در زمان مناسب و مشخص شدن سهم هر شهرستان ، پروژه های عمرانی با روند مطلوبی دنبال شود.

وی مبنای توسعه استان را بر اساس قانون و اسناد بالادستی بویژه سند آمایش سرزمینی گیلان عنوان و  اضافه کرد: گیلان در محورهای مهم کشاورزی ، خدمات اعم از گردشگری و بازرگانی و نیز صنعتی زمینه فعالیت ، تولید و اشتغال را دارد اما در بخش های مختلف میزان توانمندی ها متفاوت است؛  از این‌رو باید بکوشیم همپوشانی برای توسعه را پدید آوریم.

استاندار گیلان یادآور شد: یکی از برنامه هایی که در بازه زمانی میان مدت از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت  به تصویب رسیده ، محرومیت زدایی صنعتی ۱۲ استان از جمله گیلان است به همین سبب باید بر اساس محورهای تعریف شده متمرکز و فعال تر شد.

نماینده عالی دولت در گیلان ،  اراضی با کاربری صنعتی را از محدودیت های استان خواند و افزود: باید از طرح‌های تولیدی موجود به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

 زارع به نتایج بررسی های انجام شده در حوزه صنایع گیلان اشاره و اضافه کرد:  بررسی ها نشان می دهد بیش از ۶۰ درصد واحدهای تولیدی و صنعتی استان از ظرفیت اسمی خود به صورت صد در صدی استفاده نمی کنند .

استاندار گیلان ادامه داد: تکمیل زنجیره‌های تولید ، افزایش ظرفیت اسمی به ظرفیت واقعی و نیز افزایش شیفت کاری از جمله مهمترین تصمیمات در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی هستند و در واقع از کم هزینه ترین راهکارها برای محرومیت زدایی صنعتی محسوب می شوند که انتظار دارم در همه مناطق استان مورد توجه باشد.

 زارع به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تاکید کرد  پروژه های نیمه تمام و طرح های دارای  زمینه توسعه و افزایش تولید را ، شناسایی و از مالکان ، کارآفرینان و سرمایه گذاران استان جهت تکمیل این طرح ها دعوت کند.

استاندار گیلان همچنین بر تعادل در مصرف و استفاده بهینه از داشته ها تاکید و خاطرنشان کرد: صرفه جویی در مصارف از جمله منابع انرژی، یک تکلیف است و همه باید نسبت به اجرای آن اهتمام ورزند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =