سرآسیایی: سیر صعودی کرونا همه را درباره ادامه لیگ به شک انداخته است

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال شهرخودرو گفت: سیر صعودی ویروس کرونا و اینکه آیا ادامه مسابقات در این شرایط به صلاح لیگ و بازیکنان هست یا خیر بحثی است که همه را دچار شک کرده است.

مجتبی سرآسیایی، سرمربی تیم فوتبال شهرخودرو پیش از دیدار دوستانه برابر پرسپولیس راجع به اینکه اگر مایل به برگزاری ادامه لیگ نیستید چرا بازی دوستانه برگزار می‌کنید اظهار داشت: ما پیرو سیاست‌های باشگاه هستیم؛ از سویی دیگر آقای حمیداوی پیگیر برگزار نشدن مسابقات است. وی ادله خوبی هم برای این مساله دارد اما ما باید آمادگی لازم را داشته باشیم که در صورت برگزاری بازی‌ها به میدان برویم.

وی درباره اینکه ممکن است تعطیلی لیگ در شرایط نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا هم تاثیر بگذارد خاطرنشان کرد: در بحث آسیا ما بسیار متضرر شدیم و در پلی‌آف نیز با سخت‌ترین شرایط و با کمک خداوند به مرحله گروهی رسیدیم. در مرحله گروهی نیز ۲ بازی پیاپی مقابل پاختاکور و الهلال را در خارج از خانه به انجام رساندیم. اما اگر برگزار نشدن لیگ بر حضور ما در آسیا تاثیر داشته باشد،ما به عنوان زیرمجموعه فیفا و ای‌اف‌سی این موضوع را می‌پذیریم. اگر به این نتیجه رسیدند که بازی باید انجام شود ما تمکین خواهیم کرد.

سرمربی شهرخودرو درباره مصدومیت‌های زیادی که این روزها برای بازیکنان ایجاد می‌شود، گفت: این موضوع مساله مهمی است. بعد از سه ماه وقفه‌ای که افتاد، مصدومیت کاملا اجتناب ناپذیر است. ما هم به صورت جزیی درگیر هستیم. با این حال در سه ماه وقفه بچه‌ها را خوب رصد کردیم و نفرات هم با آمادگی نسبی به تمرینات آمدند. با ین حال مصدومیت‌ها در کوران مسابقات بیشتر خواهد شد و این نگرانی همه ما هست و نگران سلامتی بازیکنان چه از لحاظ کرونا و چه از نظر مصدومیت هستیم.

وی درباره اوضاع مالی باشگاه شهرخودرو و نگرانی مالک باشگاه درباره مسائل مالی اذعان داشت: فکر نمی‌کنم از لحاظ مالی در سطح مدیریتی مشکلی داشته باشیم. با پرداختی چند روز قبل، درصد خیلی بالایی از قرارداد را بچه‌ها گرفتند. اما این مسائلی که مطرح می شود درباره مسائل مالی راجع به بخش خصوصی است و شرایط ما هم خاص تر از بقیه است. بیشتر تیم‌های دولتی فشار کمتری روی دوش خود دارند اما برای سراپانگاه داشتن تیم‌های خصوصی باید پیشنهادها و امتیازهایی برای آنها داشته باشیم تا بتوانند به کارشان ادامه بدهند.

سرمربی شهرخودرو درباره نامه‌ای که توسط این باشگاه و چند باشگاه دیگر برای توقف مسابقات لیگ امضا شده بود تصریح کرد: این نامه را کادر فنی و بازیکنان امضا کردند. یک بار دیگر هم گفتم تمام محوریت بحث سلامتی بازیکنان و افرادی است که شرکت دارند. دغدغه کسانی که بیشتر در این باره صحبت می‌کنند و این مسائل را عنوان می‌کنند سلامت است. سیر صعودی ویروس کرونا بحثی است که همه را دچار شک کرده و اینکه آیا ادامه مسابقات در این شرایط به صلاح لیگ و بازیکنان هست یا خیر.

سرآسیایی در پایان درباره اینکه ممکن است به خاطر وضعیت قرمز شهر مشهد نتوانند از رقبا میزبانی کنند، گفت: شرایط، شرایط مساوی نیست و اگر قرار است بازی برگزار شود مشهد تنها شهری نیست که اوضاع آن قرمز است و خیلی از شهرهای دیگر هم با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند. باید در وضعیتی مشابه بازی کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =