آمار صلح و سازش در شهربابک ۳۰ درصد افزایش یافته است

کرمان - ایرنا - به گفته رئیس دادگستری شهربابک در سال ۹۸ آمار صلح و سازش در شورای حل اختلاف شهربابک نسبت به سال قبل آن ۳۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایرنا، رمضان آقامحمدی روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه شهربابک ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شید بهشتی و هفته قوه قضائیه گفت: شیوع ویروس منحوس کرونا بسیاری از فعالیت ها و ارتباطات اجتماعی و اقتصادی را تحت تاثیر قرار داد.

وی افزود: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری امسال را سال جهش تولید نامیده اند، یکی از سالت های دستگاه قضا با توجه به رویکرد ریاست قوه قضاییه حضرت آیت الله رئیسی مبنی بر حمایت از تولید ما جلساتی را با افرادی که در اقتصاد و تولید نقش دارند داشتیم تا بتوانیم به بهتر شدن چرخه اقتصادی کمک کنیم.

آقامحمدی با اشاره به اینکه هیچ یک از همکاران دستگاه قضا در شهربابک به کرونا مبتلا نشده اند، بیان داشت: دستگاه قضا در شهربابک در همه بخش ها روند خدمات دهی به مراجعان را با رعایت پروتکل های بهداشتی و در حد مطلوبی انجام می دهد، به طوری که مراجعه کنندگان را ملزم به استفاده از ماسک می کنیم.

وی به عملکرد مجموعه دادگستری در شهربابک اشاره کرد و افزود: در بخش دادگاه در سال ۹۷ ، ۵ هزار و ۲۲۹ پرونده وارد شده که از این تعداد ۵هزار و ۴۸۳ پرونده مختومه شده است و در سال ۹۸ این تعداد به ۵ هزار و ۲۲۱ نفر رسید که از آن ۵ هزار و ۲۷۸ مورد آن مختومه شد.

رئیس دادگستری شهربابک با بیان اینکه در دادسرا و در سال ۹۷ ، ۷ هزار و ۵۱ پرونده وارده داشتیم که به تلاش همکارانم ۷ هزار و ۱۳۰ پرونده را مختومه کرده ایم، اظهار داشت: در سال ۹۸ این تعداد پرونده به ۷ هزار و ۷۴۱ مورد رسیده  که ۷ هزار و ۸۳۱ آن مختومه گردیده است.

وی با اشاره به اینکه در شورای حل اختلاف در سال ۹۷  ، ۴ هزار و ۵۷ پرونده وارده داشتیم که ۴ هزار و ۱۱۶ پرونده را مختومه کردیم، تصریح کرد: در این بخش و در سال ۹۸ ، ۳ هزار و ۷۴۰ مورد بوده که از این تعداد ۳ هزار و ۵۴۰ پرونده مختومه شده است.

آقامحمدی اظهار داشت: در مجموع در سال ۹۷  در حوزه قضایی ۱۶ هزار و ۳۳۷ پرونده وارد شد که ۱۶ هزار و ۷۲۹ پرونده مختومه شد در حالی که در سال ۹۸ این آمار به ۱۶ هزار و ۷۰۲ پرونده رسید و ۱۶ هزار ۶۴۹ پرونده مختومه اعلام شد.

وی آمار زندانیان شهربابک را ۱۰۶ نفر در سال ۹۸ برشمرد و گفت: این تعداد در سطح کشور مطلوب است و این آمار در سال گذشته ۱۲۳ نفر بوده است.

آقامحمدی به جشن های گلریزان و نسیم مهر شهربابک در سال ۹۸ اشاره کرد و اظهار داشت: به مدد خیران ۹ زندانی آزاد شدند و علاوه بر آن ۴ زندانی دیگر نیز با حمایت مالی خیران آزاد گشتند و در مجموع آمار زندانیان آزاد شده شهربابک در سال گذشته ۳۸ نفر بود.

وی اعلام کرد: در سال ۹۷ پرونده طلاق در دادگاه خانواده ۲۱۶ فقره بوده که در سال ۹۸ به ۲۰۰ فقره پرونده کاهش یافته است.

رئیس دادگستری شهربابک پرونده های وارده به پزشکی قانونی را در سال ۹۷ ، ۱ هزار و ۳۷۷ مورد خواند و گفت: در سال ۹۸ نیز این تعداد به ۱ هزار و ۱۹۵ مورد کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۷ تعداد ۵۵ چاه آب را پلمب کرده ایم، بیان داشت: در سال ۹۸ نیز پلمب چاه به ۳۸ مورد رسید که این نشان از توجه مردم به سفره های زیر زمینی دارد.

آقامحمدی با بیان اینکه در سال ۹۸ و در ثبت احوال ۵۲۷ مورد ازدواج و ۱۲۰ مورد طلاق ثبت شده است، گفت: در بخش ثبت اسناد نیز در سال ۹۷ ، ۴ هزار و ۶۵۲ مورد ثبت سند داشته ایم و در سال بعد این مورد به ۵ هزار و ۱۶۳ رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه قضا در رفع تصرف اراضی ملی با کسی مماشات نمی کند و متخلفان باید عواقب آن را در نظر داشته باشند، یادآور شد: در سال ۹۸ به طور کلی و در حوزه های مختلف ۵۲ هکتار رفع تصرف اراضی داشته ایم.

آقامحمدی تصریح کرد: در سال ۹۸ آمار صلح و سازش در شورای حل اختلاف شهربابک نسبت به سال ۹۷ ، ۳۰ درصد افزایش داشته است.

وی تاکید کرد: خانواده ها از فرزندان خود که از موتور استفاده می کنند را مراقبت و نکات ایمنی را به آنان گوشزد کنند.

رئیس دادگستری شهربابک بیان داشت: فضای مجازی حصار و محدویت ندارد و و والدین با محدویت و برنامه ریزی شده به فرزندان خود اجازه استفاده از اینترنت را بدهند.

وی افزود: در بخش پیشگیری از وقوع جرم با دستورالعمل های رئیس قوه قضاییه، کاهش آمار زندانیان و افزایش جرائم قابل گذشت را داشته ایم

وی به حفظ حقوق بیت المال تاکید کرد و یادآور شد: ایمن کردن جاده های استبرق و مهرآباد و شانه سازی پل تاجو از دیگر اقدامات موثر بوده است.

دادستان شهربابک نیز در ادامه این نشست خبری گفت: اصحاب رسانه پا به پای دستگاه قضا آمده اند و رسالت آنان آگاهی بخشی است.

علیرضا مظفری افزود: شهید بهشتی استکبارستیز بود و سرلوحه ما در دستگاه قضا است.

وی دستگاه قضا را یاوو و پناهگاه مظلومان و ضامن اجرای عدالت دانست و اظهار داشت: دیدگاه ما از روز اول در شهربابک پیشگیری از جرم بوده است و در همین راستا ۱۱ کارگروه تشکیل داده ایم.

مظفری تاکید کرد: رفع تصرف اراضی ملی در دستور کار ما بوده است و به همین منظور با بیش از ۵۰ مورد ساخت و ساز ویلایی غیرمجاز  برخورد داشته ایم.

شهربابک در ۲۴۰ کییلومتری کرمان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =