خط دوم آبرسانی به شیراز یک گام تا بهره برداری

شیراز - ایرنا- خط دوم آبرسانی به کلان شهر شیراز از سد درود زن در سال ۱۳۹۰ کلید خورد و بر اساس برنامه زمان بندی شده، افق اجرا و بهره برداری از این طرح حدود چهار سال اعلام شده بود ، اکنون در مراحل پایانی قرار دارد و در هفته‌های پیش رو به بهره برداری می‌رسد.

حمیدرضا دهقانی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان فارس روز یکشنبه به مناست هفته صرفه جویی در مصرف آب در دیدار مدیران شرکت‌های آب منطقه ای فارس ، آبفا فارس و آبفا شیراز با امام جمعه شیراز گفت:  طی چند هفته آینده طرح آبرسانی به شیراز را آغاز می زنیم ،  این طرح اکنون در مراحل شست شو و ضدعفونی خطوط لوله است.

خط دوم آبرسانی شیراز از سد درود زن پس از بهره برداری تا سال ۱۴۰۵ نیاز مردم این شهر را به آب شرب و بهداشتی برطرف می‌کند.با آغاز عملیات اجرایی این طرح به عنوان بزرگترین طرح عمرانی استان فارس در قالب خط دوم آبرسانی از سد درودزن به شهر شیراز، دغدغه مردم این شهر در مورد کم آبی ناشی از سال‌ها خشکسالی پس از بهره برداری از این طرح برطرف خواهد شد و در حقیقت مشکل کم آبی شهر شیراز به این ترتیب به خط پایان خود نزدیک شده است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان فارس در این دیدار با بیان اینکه فارس در مصرف بهینه و در استفاده از آب و برق جایگاهی رفیع دارد ،  ترویج فرهنگ مصرف آب را نیاز امروز دانست و افزود: هر فرهنگی که در جامعه شکل می گیرد ابتدا از خانواده ها شروع می شود و نقشی که خانواده ها در این زمینه دارد ، بسیار با اهمیت است بنابراین فرهنگ مدیریت مصرف آب باید از خانواده ها شکل بگیرد.

دهقانی گفت: امسال یکی از پربارش ترین سال‌ها را داشتیم که با سیاستی که وزارت نیرو در این زمینه در پیش گرفته هم ذخیره سازی آب در پشت سدها و هم رهاسازی آب به طرز مفید و بهینه در راستای جهش تولید  انجام می گیرد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان فارس افزود : در پایین سد درودزن برای ۴۷ هزار هکتار کشاورزی برنامه ریزی داشتیم که سال گذشته بیش از  ۴۰۰ میلیون متر مکعب رهاسازی شده  و امسال میزان برداشت گندم بالای ۵۰۰ هزار تن خواهد بود و  به این ترتیب استان فارس نقش خود را به عنوان استان ممتاز در تولید غله ایفا کرده است.

این مقام مسوول ادامه داد : در بحث پروژه های عمرانی علی رغم مشکلات مالی پروژه های خوبی در فارس اجرا شده و در روزهای آینده با حضور وزیر  نیرو افتتاح می شود.

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره آب منطقه ای فارس همچنین گفت : طرح‌هایی همچون  آبرسانی به شهرهای سعادت شهر، زرین دشت ، جبران کمبود آب مرودشت، افتتاح سدهایقر که امسال با اولین بارندگی ، نخستین آبگیری را خواهد داشت، در دستور ویژه   قرار دارد. ضمن اینکه در اجرای این طرح‌ها اولویت   به مناطق محروم استان  فارس داده شده است.

هفته اول تیروماه هفته صرفه جویی در مصرف آب نامگذاری شده است.

مدیریت مصرف آب و برق و خانواده ، مدیریت مصرف آب و برق، افکار عمومی و رسانه ، مدیریت مصرف آب و برق، صنعت، معدن، سازمان‌های عمومی و موسسات خصوصی و شرکت ها

، مدیریت مصرف آب و برق، غذا، منابع طبیعی و حفظ محیط زیست ،  مدیریت مصرف آب و برق ، خدمات شهری و روستایی و جلب مشارکت‌های مردمی ، مدیریت مصرف آب و برق و آموزه‌های دینی و  مدیریت مصرف آب و انرژی، اقتصاد و حقوق شهروندی از جمله روزهای هفته صرفه جویی در مصرف آب است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها