حمایت از قانون اخراج نیروهای خارجی محور دیدار العامری و بارزانی

تهران - ایرنا - «هادی العامری» رییس ائتلاف الفتح در پارلمان عراق و «نیچروان بارزانی» رییس اقلیم کردستان این کشور امروز (یکشنبه) در دیدار با یکدیگر، حمایت از قانون پارلمان عراق مبنی بر اخراج نیروهای خارجی از این کشور را بررسی کردند.

به گزارش پایگاه خبری السومریه نیوز، «هادی العامری» رییس ائتلاف الفتح عراق ضمن استقبال از نیچروان بارزانی رییس اقلیم کردستان و هیات همراه، مهم‌ترین مسائل عراق را با وی مورد بحث و بررسی قرار داد.

در این دیدار پرونده‌های مختلفی از جمله حمایت از مصوبه پارلمان عراق مبنی بر اخراج نیروهای نظامی خارجی از این کشور و ضرورت یکپارچگی مواضع نیروهای سیاسی در حمایت از حاکمیت ملی عراق و دفاع از آن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در پی شهادت سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس و «ابومهدی المهندس» معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر در روز جمعه ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ که با دستور مستقیم «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا صورت گرفت، پارلمان عراق پانزدهم دی‌ ماه سال گذشته طرح خروج نیروهای ‌آمریکایی‌ها از خاک این کشور را به تصویب رساند.

 دو طرف در این دیدار همچنین نقض‌ مکرر حاکمیت ملی عراق از سوی ترکیه و عملیات نظامی آنکارا در شمال عراق و نیز بررسی قانون انتخابات در عراق و تلاش برای تصویب آن به عنوان عاملی مهم در برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمان را مورد بررسی قرار دادند.

نیچروان بارزانی رییس اقلیم کردستان عراق و دو معاون وی «شیخ جعفر شیخ مصطفی» و «مصطفی سید قادر» روز جمعه برای بررسی اوضاع شمال عراق وارد بغداد شدند.

بارزانی روز گذشته (شنبه) نیز با «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق دیدار و گفت و کرد.  

وزارت دفاع ترکیه روز گذشته (شنبه) از هدف قرار دادن ۷۰۰ موضع مربوط به حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) در شمال عراق خبر داد و تاکید کرد که این اقدام ادامه خواهد داشت. 

ترکیه دوشنبه و سه شنبه هفته گذشته دو عملیات «پنجه عقاب» و «پنجه ببر» را با هدف مقابله با «پ.ک.ک» در شمال عراق آغاز کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =