دو خبر کوتاه از استان کهگیلویه و بویراحمد

یاسوج- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک انیمیشن با نام «تعارف شوم» در زمینه اعتیاد در مرکز فرهنگی، هنری وابسته به کانون پرورش فکری این استان در شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه تولید شد.

کبری اخلاقی نیا  ایرنا اظهار داشت: موضوع این انیمیشن «اعتیاد» بوده و کارگردانی آن را نیز سیده کلثوم آرام بر عهده داشته است.   

وی افزود: تعدادی از مربیان مرکز فرهنگی، هنری وابسته به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد در شهر دهدشت برای تولید این انیمیشن با سیده کلثوم آرام تعامل و همکاری داشته اند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این انیمیشن بر اساس داستان نوجوانی است که در ابتدا دوستانش سیگاری به او تعارف کرده و پاسخ مثبت می‌ دهد و پس از آن گرفتار اعتیاد شد.

اخلاقی نیا عنوان کرد: این نوجوان سپس با ورزش کردن و حضور در فعالیت ‌های مذهبی و اجتماعی اعتیاد به مواد مخدر را ترک می ‌کند.

وی ابراز داشت: تاکنون در انواع آثار هنری ویژه قشر کودک و نوجوان در کشور و کهگیلویه و بویراحمد کمتر به موضوع اعتیاد پرداخته شده است.

اخلاقی نیا گفت: تکنیک مورد استفاده برای تولید انیمیشن «تعارف شوم» شامل کامپیوتر و نقاشی است.

                                                                                                                                  ****

یاسوج- ایرنا- فرمانده انتظامی بویراحمد گفت: ۲ سارق حرفه ای محتویات داخل خودرو با اعتراف به ۳۰ فقره سرقت با انجام تحقیقات پلیسی گسترده و گشت زنی های هدفمند پلیس این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ علی کرم بازیان  اظهار داشت: در پی دریافت خبری مبنی بر وقوع چند فقره سرقت محتویات داخل خودرو در سطح شهرستان بویراحمد موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران کلانتری ۱۱ این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: مأموران ضمن هماهنگی با مرجع قضائی با انجام تحقیقات پلیسی گسترده و گشت زنی های هدفمند ۲ نفر سارق را شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ بازیان تصریح کرد: متهمان در بازجویی های اولیه به ۳۰ فقره سرقت محتویات داخل خودرو در شهرستان بویراحمد اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی بویراحمد ابراز داشت: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و روانه زندان شدند.

وی از شهروندان خواست که ضمن توجه به هشدارهای انتظامی و نصب دزدگیر بر خودرو و پارک نکردن خودرو در نقاط خلوت یاریگر پلیس باشند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک موضوع را از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =