۲۷ میلیارد تومان به گندمکاران لرستان پرداخت شد

خرم‌آباد – ایرنا - مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان گفت: تاکنون ۶۱ هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری و ۲۷ میلیارد تومان به گندمکاران پرداخت شده است.

حجت الله بیرانوند روز یکشنبه در جلسه ستاد خرید گندم افزود: گندم خریداری شده تا پایان خرداد ماه است و طلب کشاورزان نیز تا روز ۱۷ خرداد تسویه شده است.

وی با اشاره به خرید ۶۷ تن دانه روغنی کلزا تا پایان خرداد نیز گفت: عوامل پشتیبانی و کارشناسان سامانه پهنه بندی استان باید نسبت به ثبت اطلاعات گندم خریداری شده از کشاورزان در سریع ترین زمان ممکن اقدام کنند تا پرداخت مطالبات آنها نیز سرعت یابد.

وی ادامه داد: امسال ۵۰ مرکز خرید برای تحویل گندم کشاورزان لرستان ایجاد، نرخ خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم معمولی  ۲ هزار و ۵۰۰، دوروم ۲ هزار و ۶۰۰ و کلزا چهار یکهزار و ۶۶۰ تومان تعیین شده و کار خرید گندم از خرداد ماه آغاز شده است.

بیرانوند تاکید کرد: خرید تضمینی گندم در سال ۹۹ از طریق سامانه الکترونیکی سیفا انجام می شود و همچنین کشاورزانی که مشخصات آنها در سامانه پهنه بندی و مدیریت داده های کشاورزی ثبت شده می توانند محصول خود را تضمینی به فروش برسانند بنابراین باید مشخصات خود و سقف محصول قابل تحویل در سامانه پهنه بندی را بررسی کرده و در صورت وجود هر گونه مغایرت، اقدامات اصلاحی را از طریق مراکز خدمات کشاورزی منطقه سکونت پیگیری نمایند.

۲۹۸ هزار و ۲۴۱ تن گندم مازاد کشاورزان استان پارسال به صورت تضمینی خریداری و مجموع ۵۰۰ میلیارد و ۱۲۸ میلیون تومان مطالبات این قشر به طور کامل تاشهریورماه تسویه شده است.

این میزان از طریق ۴۰ مرکز و در قالب ۶۴ هزار و ۲۶۱ محموله از ۲۷ هزار و ۴۷۲ کشاورز خریداری شده که بیشترین میزان خرید گندم به ترتیب مربوط به ازنا، کوهدشت و دلفان بود.

نرخ خرید گندم معمولی در سال ۹۸ به ازای هر کیلوگرم یکهزار و ۷۰۰ تومان و گندم دوروم نیز یکهزار و ۷۷۰ تومان بود در حالیکه این قیمت‌ها سال ۹۷ به ترتیب یکهزار و ۳۰۰ و یکهزار و ۳۷۰ تومان بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =