میراث بزرگ شهدا برای ما بصیرت انقلابی و اسلامی است

کرمانشاه- ایرنا- رییس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: آنچه شهدا به عنوان میراث گران‌سنگ برای ما به ارمغان گذاشتند و امروز براساس آن راه را می‌شناسیم بصیرت انقلابی و اسلامی است.

«پرویز توسلی‌زاده» روز یکشنبه در اولین روز از هفته قوه قضاییه به همراه اعضای شورای قضایی استان با حضور در مزار شهدا با قرائت فاتحه و نثار گل با آرمانهای بلند انقلاب تجدید میثاق کردند.

وی در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی بهشتی و یارانش که جان خود را برای اسلام در طبق اخلاص گذاشتند، افزود: شهدا به منزله ارکان سکون نظام ارزشی و انقلابی ایران هستند و اگر نبود جان فشانی این عزیزان و بصیرت افزایی مقام معظم رهبری، به یقین شناخت راه کار آسانی نبود و چه بسا راه را اشتباه می رفتیم.

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اندیشه و تفکر اسلامی در جهان امروزی گفت: اندیشه و تفکر اسلامی در تمامی حوزه ها امروز به عنوان یک اصل حکومت داری در مقابل تفکر استکباری غرب قرار گرفته است و آنها در بن بست فرو برده است.

توسلی زاده یادآور شد امروزه بر ماست که با انجام درست کارها و تلاش برای رفع مشکلات مردم که مورد تاکید و توصیه مقام معظم رهبری و ریاست معظم قوه قضاییه است، خون شهدا را پاس بداریم.

وی اظهار داشت: مشکلات زیادی وجود دارد که معتقدیم و واقعیت این است باید با علمی کردن کارها و بکارگیری ظرفیت قوانین موجود و تکیه بر توصیه های مقام معظم رهبری که کار قوه قضاییه را مبتنی بر حکمت و علم می دانند، این مشکلات را از سر راه بر داریم.

در ادامه این مراسم رییس کل دادگستری و اعضای شورای قضایی استان با حضور در مزار شهدا و با قرائت فاتحه و نثار گل ضمن تجدید با آرمان‌های بلند انقلاب، به مقام شامخ این شهدای بزرگ ادای احترام کردند.

استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه بیش از ۹ هزار و ۸۰۰ شهید و نزدیک به ۲۰ هزار جانباز دارد که از این تعداد ۳۵۰ تن از جانبازان بالای ۷۰ درصد هستند.