استقرار روحانیان در روستاها مستمر باشد

شاهرود - ایرنا- امام جمعه شاهرود گفت : استقرار روحانیان در روستاها یک طرح مهم سازمان تبلیغات اسلامی است که باید استمرار یابد.

حجت الاسلام عباس امینی یکشنبه در همایش گام دوم تبلیغ استان سمنان که به مناسبت سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی در  کانون بسیج شاهرود برگزار شد، اظهار کرد: حضور روحانیان مستقر در روستاها و شهرها می تواند تحولات خوبی ایجاد کند اما گویا قرار است در کارهای آنان تغییراتی ایجاد شود و در هر حال امید داریم این طرح از بین نرود.
وی با تأکید بر اینکه نباید به موضوعات فرهنگی تک بعدی نگاه کرد، افزود: سازمان تبلیغات اسلامی ۲۱ مأموریت دارد که در بعضی از آن‌ها موفق بوده‌ اما انجام برخی از مأموریت‌ها هنوز نیازمند کار بیشتر است.

همچنین در این نشست، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان مردمی کردن تبلیغ را یکی از سیاست های جدید سازمان تبلیغات اسلامی عنوان کرد و گفت: برای ایجاد تحول در جامعه باید چند گام محکم و اساسی برداشت که یکی از آن ها تغییر نگاه به شیوه‌های تبلیغ است.
حجت الاسلام علی شکری یادآور شد: باید پذیرفت که شرایط جامعه امروز با گذشته فرق دارد و برای دست یابی به نتیجه خوب باید نگاه خود را تغییر دهیم.
وی اضافه کرد: مردمی کردن تبلیغ به‌ معنای ورود مردم به همه حوزه‌های تبلیغی است تا به این ترتیب توسعه فرهنگ دینی را با استفاده از ظرفیت‌های مردمی مانند شبکه تبلیغی مردم محور، هیئت‌های مذهبی و تشکل‌های دینی را شاهد باشیم.
دراین آیین از 72 تن از فعالان فرهنگی و تبلیغی استان قدردانی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =