۸۲ درصد ابلاغیه‌های سیستان و بلوچستان به صورت الکترونیکی انجام می‌شود

زاهدان- ایرنا- رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: ۸۲ درصد ابلاغیه‌های این استان به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و در این زمینه نسبت به بیشتر استان‌های کشور پیشتاز هستیم. 

حجت‌الاسلام و المسلمین علی مصطفوی‌ نیا روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارداشت: استفاده از سیستم الکترونیکی در سیستان و بلوچستان موجب صرفه جویی مالی بیش‌از ۱۱ میلیارد تومانی شده است. 

وی بیان کرد: پارسال ۲۴۰ هزار پرونده در سیستان و بلوچستان رسیدگی و ۳۴ هزار پرونده که از قبل نیز در دادگستری این استان مانده بود مختومه شد.

رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ۳۹ هزار و ۱۰۵ پرونده اجرای احکام در هشت ماه گذشته در این استان دریافت شده که به ۲۷ هزار و ۷۳۳ پرونده رسیدگی شده است.

وی در مورد مجازت جایگزین حبس گفت: سال گذشته هزار و ۸۴۳ فقره مجازات جایگزین حبس داشته‌ایم که این امر به نسبت ۴۷۶ فقره سال ۹۷ رشد ۲۸۷ درصدی داشته است.

حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفوی‌ نیا در حوزه شورای حل اختلاف در سیستان و بلوچستان اظهارداشت: در بخش صلح و سازش پرونده‌های قتل این استان رتبه پنجم کشور و در حوزه پرونده‌های حقوقی رتبه دوم کشور را کسب کرده است. 

وی بیان کرد: هفته قوه قضائیه از اول تیر آغاز می‌شود که اولین روز از این هفته مبارزه با فساد و احیای حقوق عامه و دومین روز حمایت قضایی از تولید و کارآفرینی نام‌گذاری شده است.

رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سومین روز از هفته قوه قضائیه کرامت مردم و حقوق بشر، چهارمین روز عدالت الکترونیک و فن آوری‌های نوین و پنجمین روز نظارت پیشگیری از وقوع جرم و کاهش آسیب‌های اجتماعی، ششمین روز ترویح کار جهادی و فرهنگ صبح و سازش و هفتمین روز ارتقای سلامت قوه قضائیه عزت و کرامت قضات و کارکنان نامگذاری شده است.

وی در برخورد قاطع با فساد گفت: همه دستگاه‌ها باید با جدیت برای اصلاح و برخورد با فساد اقدام کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفوی‌ نیا ادامه داد: مردم سرمایه‌های نظام و انقلاب هستند و انتظار دارند ما اقدام کننده باشیم.

وی ضمن تاکید بر حمایت از کارگاه‌های تولیدی گفت: امروز وارد جنگ اقتصادی شده‌ایم و استکبار برای ضربه زدن به کشور از هر حربه‌ای استفاده می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =