قرارگاه اطلاع‌رسانی پیشگیری از پیک دوم کرونا در مازندران ایجاد می‌شود

ساری - ایرنا - استاندار مازندران گفت که قرارگاه اطلاع‌رسانی برای پیشگیری از پیک دوم کرونا در این استان ایجاد می‌شود .

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی استانداری، احمد حسین زادگان در جلسه ستاد استانی کرونا افزود : این قرارگاه با مسئولیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیری صدا و سیمای مرکز استان تشکیل می شود.
وی با تاکید بر بسیج اطلاع رسانی برای پیشگیری از پیک دوم، ادامه داد: رسانه های مکتوب و مجازی و صدا و سیما با تهیه برنامه های مدون به این مهم بپردازند.

استاندار مازندران با بیان اینکه تصمیمات گرفته شده در این نشست امروز نیاز به مشارکت و همکاری مردم دارد، افزود : اولین تصمیم رعایت پروتکل های بهداشتی در دارات، دستگاه ها و توسط کارکنان دولت است که محل رجوع مردم هستند و احتمال بروز مشکل نیز بیشتر است.

وی تاکید کرد : بنا بر این هم مردم که برای انجام کاری اداری مراجعه می کنند باید با ماسک وارد دستگاههای اجرایی و ادارات شوند و هم خود کارکنان در سطح ادارات باید ضمن زدن ماسک ، اصول بهداشتی را رعایت کنند.

استاندار مازندران با اشاره به شلوغی و تراکم جمعیتی سواحل در تابستان و عدم رعایت دستور العمل های بهداشتی در برخی از شهرستان های ساحلی ، گفت : تصمیم گرفتیم با مسئولیت فرمانداران در هر شهرستان چنانچه در ساحل، مجریان طرح و مردم حد استانداردهای لازمی را که دانشگاه علوم پزشکی اعلام کرده ، رعایت نکنند ، اجازه استفاده از ساحل به آن مجموعه و طرح به عنوان اجرای پر تراکم و پر ریسک داده نشود.
حسین زادگان افزود : گزارش هایی مبنی بر عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی برخی کسبه ها  که با مردم بیشتر سرو کار دارند ، دریافت کردیم که این وضعیت نگران کننده است.

نماینده عالی دولت در مازندران هشدار داد : در صورتی که مازندران به پیک دوم شیوع بیماری برسد خسارت های جانی و مالی زیادی را مثل پیک اول برای استان و مردم به همراه خواهد داشت . 
وی با تاکید بر این که مازندران به استقبال پیشگیری از پیک دوم می رود، گفت : برای پیشگیری از پیک دوم شیوع کرونا، تصمیمات جدیدی در ستاد استانی کرونا اخذ شده است.

بستن بازارها در صورت رعایت نکردن پروتکل‌ها
حسین زادگان با هشدار نسبت به عدم رعایت پروتکل های بهداشتی ، گفت : فعالیت تمامی بازارها و دستفروش ها و تالارها در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی لغو خواهد شد.

وی تصمیم ملی در باره برگزاری آزمون دانشگاه ها به صورت مجازی را لازم اجرا دانست و تاکید کرد : همچنین دستگاه های اجرایی برای ارتباط سریع تر و سهل تر در زمینه رعایت موازین بهداشتی رابط تعیین کنند و به حوزه معاونت سیاسی استانداری معرفی کنند.

استاندار مازندران گفت : با هماهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرمانداری ها، در تمامی ورودی های استان تابلو ها و بیلبوردها با متنی هماهنگ ضمن خیر مقدم، رعایت پروتکل های بهداشتی را متذکر شوند و در روستاها نیز با همکاری دهیاران شعارهای واحد برای جلوگیری از پیک دوم کرونا تهیه و نصب گردد.
حسین زادگان با بیان اینکه  استفاده از ماسک در سواحل، پاساژ و اصنافی که به صورت نزدیک با مردم در ارتباط هستند  اجباری است، افزود : با فعال تر شدن قرارگاه مراقبت های ویژه در استان مقرر شد تا نظارت دقیق تری بر واحدها صنفی صورت پذیرد.
وی با اشاره به اینکه فرمانداران رییس قرارگاه در شهرستان ها هستند ، گفت : نظارت دستگاه های متولی باید به صورت مستمر انجام شود و ساعت نظارت نیز پس از شناسایی مکان های پرتراکم در زمان پیک کار صورت گیرد.
استاندار مازندران با اشاره به اینکه مردم را به عنوان سرمایه اجتماعی باید امیدوار نگه داریم، گفت: مدیران و مسئولین استانی در جهت رفع مشکلات مردم ملاقات عمومی را در طول هفته روزانه به صورت محدود و با رعایت موارد بهداشتی انجام دهند.
وی  از مردم خواست که کرونا را جدی بگیرند و تاکید کرد : بر اساس برآوردهای کارشناسان ، زندگی با کرونا در خوشبینانه ترین حالت در سال جاری ادامه دارد و ساده انگاری و یا عادی انگاری نباید موجب شود تا دچار مشکل شویم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =