۲ هزار و ۱۳ بافنده فرش دلفانی فاقد بیمه هستند 

خرم‌آباد - ایرنا - مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت دلفان گفت: ۲ هزار و ۳۰۹ نفر بافنده فرش در این شهرستان فعالیت دارند که از این تعداد ۲ هزار و سیزده نفر فاقد بیمه هستند.

 رضا رضایی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به مشکلات بیمه ای بافندگان فرش اضافه کرد: تعدادی از این افراد چندین سال حق بیمه خود را  واریز کرده‌اند اما با تاخیر چند روزه در پرداخت حق بیمه به دلیل نداشتن شرایط مالی، بیمه آنها قطع شده و سازمان تامین اجتماعی راضی به قبول برگشت این افراد در جهت پرداخت دوباره حق بیمه نیست.

وی اظهار داشت: بزرگترین دغدغه تولیدکنندگان فرش و قالیبافان، بیمه و امنیت شغلی آنان است که باید تلاش شود این قشر از جامعه بیش از گذشته موردتوجه قرار گیرند.

مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت دلفان گفت: قالیبافان این شهرستان سال گذشته بیش از ۲ هزار فرش از نوع ظریف، کرک، ابریشم و تابلو فرش تولید و روانه بازار کرده اند.

رضایی با بیان اینکه راه اندازی خانه فرش مطالبه و نیاز جدی بافندگان در این شهرستان است افزود: خانه فرش بعنوان تشکل صنفی تاثیرگذار می تواند در جهت رصد رفع مشکلات، ایجاد اشتغال و فرصت های شغلی، ترویج و مهارت های آموزش، خرید مواد اولیه مرغوب و ارزان موثر باشد.

وی تصریح کرد: امیدوارم با حمایت مسوولان و راه اندازی و احیا خانه فرش بخشی بزرگی از مشکلات قالیبافان شهرستان دلفان رفع شود. 

وی ادامه داد: این قشر آسیب پذیر چشم به راه حمایت دولت و چترحمایتی سازمان تامین اجتماعی هستند تا بتوانند به جایگاه واقعی خود بازگردند.

قیمت معاملات ملکی در دلفان ساماندهی می‌شود

مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت دلفان با بیان اینکه  با توجه به افزایش غیرمتعارف اجاره و رهن مسکن، نظارت بر بنگاه مشاوران املاک در این شهرستان بیشتر می‌شود.

رضا رضایی افزود: با توجه به ایام جابجایی مستاجرین نظارت بر واحد های مشاوره املاک باید به صورت مستمر توسط هیئت مدیره اتحادیه صورت گرفته و گزارش تخلفات به اداره صمت ارسال شود.

وی با اشاره به وجود برخی دلالان در بازار مسکن اظهار داشت: مسوولیت هرمعامله ای در واحد های مشاوره املاک مستقیما متوجه شخص صاحب پروانه کسب می باشد و با واحد های متخلف به شدت برخورد خواهد شد.

وی در پایان از مشاوران املاک سطح شهرستان خواست در جهت کمک به مستاجران از عقد معاملات رهن و اجاره خارج از عرف خودداری نمایند و در صورت تخلف برخورد جدی و قانونی با افراد خاطی انجام شود.

۱۴۰ تن برنج تنظیم بازار در دلفان توزیع شد

مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت دلفان گفت: ازآغاز ماه رمضان تاکنون ۱۴۰ تن برنج طرح تنظیم بازار با نرخ مصوب دولتی در این شهرستان توزیع شده است.

رضا رضایی افزود: ۱۴۰ تن برنج وارداتی توسط ۴۰ فروشگاه موادغذایی در نقاط مختلف شهرستان با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توزیع شده است.

وی بیان کرد: ۴۵ تن شکر نیزبه قیمت هربسته ۹۰۰ گرمی پنج هزار و ۶۰۰ تومان با هدف تنظیم بازار در نقاط مختلف شهرستان دلفان توزیع شد.

وی ادامه داد: اداره صمت دلفان در اجرای طرح مواسات، نهایت همکاری با مردم و گروه های جهادی  را داشته و مواد غذایی مورد نیاز را فراهم و با قیمت مناسب در اختیار آنان گذاشته است.

داروخانه‌های متخلف دلفان ۱۰۰ میلیون تومان جریمه شدند

مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت دلفان گفت: از ابتدای امسال تا کنون هشت پرونده تخلفاتی داروخانه‌های این شهرستان به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

به گفته وی با نظارت مستمر بر داروخانه های سطح شهر تاکنون هشت فقره پرونده تخلف تشکیل و برای بررسی و رسیدگی حکم به تعزیرات حکومتی شهرستان دلفان ارسال شده است.
وی افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا در دلفان و ضرورت عرضه اقلام بهداشتی و ضدعفونی کنترل مراکز مربوطه و نظارت بر عرضه کالاها انجام شده  و این روند ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: مقابله با گران‌فروشی، کم‌فروشی، عرضه کالای بهداشتی، درمانی و قاچاق و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی در دستور کار این اداره است و با متخلفان برابر قانون برخورد می شود.

پلمب ۳۰۰  واحد صنفی متخلف در دلفان

مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت دلفان با بیان اینکه ۳۰۰ واحد صنفی متخلف به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی و دستورالعمل های پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در این شهرستان پلمب شد.

وی اظهار داشت : گروه های مشترک اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی، شبکه بهداشت و درمان، اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف شهرستان روزانه بازرسی های متعددی از واحدهای صنفی به صورت محسوس و نامحسوس انجام می دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =