امام جمعه کرمانشاه: مردم در محاکم قضایی باید احساس آرامش کنند

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه به گونه‌ای که مردم به محض ورود به محاکم قضایی باید احساس آرامش کنند که دادگستری به عنوان تنها مرجع و پناهگاه مردم است که به آن مراجعه می‌شود.

آیت الله «مصطفی علما» روز یکشنبه در اولین روز از هفته قوه قضاییه در دیدار رییس کل دادگستری و اعضای شورای قضایی استان در دفتر امام جمعه؛ بااشاره به اینکه کار قضا و قضاوت از ابتدا تاکنون همواره مشکل بوده است و این به دلیل اهمیت موضوع کار قضا است و اینکه نقطه اتکای مردم است، یادآور شد: سلامت و صلابت در کار قضا از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی گفت: رسالت ملجا بودن باید به خوبی انجام شود و این مهم میسر نمی شود مگر با احقاق حق و گسترش عدالت توسط دستگاه قضایی به گونه ای که برای مردم ملموس و محسوس باشد.

امام جمعه کرمانشاه با گرامیداشت هفته قوه قضاییه و یاد و خاطره شهید بهشتی یادآور شد؛ تمامی شهادت ها و جانفشانی ها برای اسلام است و برگشت همه امور و کارها برای اعتلا و اعلای توحید و حق است.

آیت الله علما خاطرنشان ساخت: مقام معظم رهبری قوه قضاییه را از مهمترین ارکان حکومت می دانند و این رکن رکین در راس کارها قرار دارد چرا که در وقت مشکل مراجعه همه مردم به دستگاه قضایی است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه اظهار داشت: رسالت اصلی دادگستری همان گونه که از نامش پیداست گسترش عدل و داد در میان جامعه و مردم است و به عنوان یک مرجع اصلی همه باید به آن متکی باشند چرا که آخرین نقطه ای است که مردم در مشکلات به آن مراجعه می کنند بنابراین از این نقطه اتکا به خوبی حفاظت کنید و اعتبار آن را با انجام درست امور حفظ کنید.

آیت الله علما در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه امروز در راس قوه قضاییه فردی دلسوز وجود دارد و فضای خوبی حاکم است، تصریح کرد: تلاش رییس قوه قضاییه برای آرامش مردم است و با دلسوزی کارها را دنبال می کند و از آغاز تاکنون که در قوه قضاییه حضور داشته اند توانسته اند سلامت خود را حفظ کنند و این می تواند الگوی خوبی برای کارکنان دستگاه قضایی باشد.

وی سلامت در کار را بسیار مهم دانست و افزود: باید در همه احوال سلامت کاری خود را حفظ کنید که اساس کار است هر چند ممکن است اشتباهاتی سهوی نیز رخ دهد اما باید روح کار سلام و برای رضای خودا باشد.